Գիշերվա ընթացքում թշնամին շարունակել է հրթիռակոծել Ստեփանակերտը։ Այս մասին տեղեկությունը տարածել է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը։
Հոկտեմբերի 7-ի դրությամբ Արցախի զինուժը խոցել է հակառակորդի 16 ուղղաթիռ, 17 ինքնաթիռ, 126 անօդաչու թռչող սարք, 379 միավոր զրահատեխնիկա, հիմնականում տանկեր, 82 ավտոտրանսպորտ, 10 զրահափոխադրիչ, մեկ «ՏՕՍ-1Ա» ծանր հրանետային համակարգ, 4 «Սմերչ» և 1 «Ուրագան» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքներ:
Հակառակորդն ունի ավելի քան 3454 զոհ, ավելի քան 5270 վիրավոր։ Հայկական կողմից, նախնական տվյալներով, կա 331 զոհ:

During the night, the adversary—Azerbaijan—continued shelling Stepanakert, the capital of Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Armenian Unified Infocenter informed Thursday morning.
As of Wednesday, the Artsakh Defense Army has destroyed 16 combat helicopters, 17 warplanes, 126 drones, 379 armored vehicles—mainly tanks, 82 vehicles, and 10 armored personnel carriers—one TOS-1A heavy artillery system, 4 Smerch and 1 Uragan rocket launcher systems of the adversary.
The Azerbaijani army has over 3,454 casualties and more than 5,270 wounded. From the Armenian side, according to preliminary data, there are 331 casualties.