Երեւանի Ամիրյանի փողոցում հուլիսի 18-ի երեկոյան միջադեպի ժամանակ հնչած կրակոցների գործով ձերբակալվել է հայտնի գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի եղբայրը՝ Ռոբերտ Սուքիասյանը:
Նրա պաշտպան Գոռ Միքայելյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց. «Այսօր ժամը 17.30-ի սահմաններում նա ներկայացել է, պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել նախաքննությանը, բայց այնուամենայնիվ ձերբակալվել է: Այս պահին ձերբակալված է:
Կարծում եմ՝ կբողոքարկենք ձերբակալման որոշումը, քանի որ այն անօրինական ենք համարում: Դրա նպատակը չկար: Ձերբակալումը հանցագործության կատարումը կանխելու կամ կատարելուց անմիջապես հետո փախուստը կանխելու նպատակ պետք է հետապնդի, բայց այս դեպքում ինքն ինքնակամ ներկայացել է, պատրաստակամություն է հայտնել պատմել ողջ եղելությունը»,-ասաց պաշտպանը:
Նա տեղեկացրեց, որ Ռոբերտ Սուքիասյանից դեռեւս ցուցմունք չեն վերցրել, որեւէ մեկը չի փորձել հարցաքննել, սակայն Ռոբերտ Սուքիասյանը կտա ցուցմունք:
Հարցին՝ Ռոբերտ Սուքիասյանը մասնակից եղե՞լ է կրակոցներին, պաշտպանը ոչ հերքեց, ոչ հաստատեց. «Եկեք գործի հանգամանքները չասեմ՝ չխանգարելու համար նախաքննությանը»:

Famous businessman Khachatur Sukiasyan’s brother, Robert Sukiasyan has been detained under the case of the gunshots heard during an incident that took place yesterday in central Yerevan.
During a conversation with Armenian News-NEWS.am, Robert Sukiasyan’s attorney Gor Mikayelyan said his client had shown up at around 5:30pm and had expressed willingness to assist in the preliminary investigation, but was detained in any case.
“I believe we will appeal the court’s decision on detention since we consider it unlawful. Detention is aimed at preventing committal of a crime or escape after committal, but in this case, Robert Sukiasyan voluntarily showed up and expressed willingness to tell about the incident,” the attorney said, adding that Robert Sukiasyan will testify, even though nobody has told him to testify or tried to interview him.
Asked if Robert Sukiasyan had participated in the shootings, the attorney neither refuted nor confirmed. “Let’s not talk about the circumstances until preliminary investigation is over,” he said.