2022թ․-ի հունիսի 21-ից հունիսի 27-ը ընկած ժամանակահատվածում ԱրարատԲանկը կտեղաբաշխի «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի անվանական արժեկտրոնային դրամային և դոլարային պարտատոմսերը։
Տեղաբաշխումն իրականցվելու է ստանդարտ փակ աճուրդի եղանակով։ Ընդորում, նախորդ տեղաբաշխման օրվա չտեղաբաշխված մնացորդը տեղափոխվելու է հաջորդ տեղաբաշխման օր մինչև ամբողջական ծավալի տեղաբաշխումը։
«Ի դեպ, տեղաբաշխման աճուրդի յուրաքանչյուր օրվա արդյունքները հրապարակվելու են ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ ԲԲԸ և «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի պաշտոնական ինտերնետային կայքերում՝ www.araratbank.am, www.finca.am», - նշել է ԱրարատԲանկի Ներդրումային ծառայությունների վարչության ղեկավար Անահիտ Շաքարյանը։
Ինչպես տեղեկացնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, տեղաբաշխվելու են 12,5% արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությամբ, 250,000,000 ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով և 6,5% արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությամբ, 2,500,000 ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր։
Մեկ դրամային պարտատոմսի անվանական արժեքը կկակզմի 10,000 ՀՀ դրամ, իսկ մեկ դոլարային պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 25 ԱՄՆ դոլար։ Թե՛ դրամային, թե՛ դոլարային պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը՝ 24 ամիս։

AraratBank will underwrite AMD- and USD-denominated nominal coupon bonds of FINCA UCO CJSC between June 21 and June 27, 2022.
The placement of bonds will be performed through a standard closed auction. As a matter of fact, bonds not placed on the previous offering day will be transferred to the following day until the volume of bonds proposed for placement fully expires.
“By the way, the results of each auction day will be published on the official websites of ARARATBANK OJSC and FINCA UCO CJSC, www.araratbank.am and www.finca.am," - noted Anahit Shakaryan, Head of Investment Banking Department of AraratBank.
According to the press service of AraratBank, bonds for a total volume of AMD 250,000,000 with а coupon yield of 12.5% per annum and USD 2,500,000 with a coupon yield of 6.5% per annum will be placed.
The nominal value of an AMD-denominated bond will stand at AMD 10,000, while a USD-denominated bond will have a nominal value of USD 25. The maturity period of both AMD- and USD-denominated bonds is 24 months.