Fitch Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը վերահաստատել է Արդշինբանկի արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի վարկանիշը (Long-Term Issuer Default Rating) «B+» մակարդակում եւ բարձրացրել վարկանիշի հեռանկարը «Բացասականից» «Կայուն»-ի։ Գործակալությունը նաև հաստատել է բանկի կայունության վարկանիշը (Viability rating) «b+» մակարդակում:
Գործակալության գնահատմամբ Բանկի վարկանիշն արտացոլում է Բանկի առաջատար դիրքը Հայաստանի բանկային համակարգում (17% շուկայի մասնաբաժին 2022 թ. 3-րդ եռամսյակի արդյունքներով), Բանկի կայուն իրացվելիության մակարդակը, կապիտալի համարժեքության բարձր մակարդակը, ակտիվների որակական ցուցանիշների ու շահութաբերության բարելավումը:
Արդշինբանկը միակ ընկերությունն է Հայաստանում, որն արդեն ունի համաշխարհային վարկանիշային երեք առաջատար գործակալությունների (Fitch, Standard & Poor's և Moody's) շնորհված վարկանիշներ: Բանկի վարկանիշը հավասար է Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշին, ինչը մասնավոր կազմակերպության համար հնարավոր լավագույն ցուցանիշն է:

Международное рейтинговое агентство Fitch Ratings подтвердило долгосрочный рейтинг дефолта эмитента ЗАО «Ардшинбанк» на уровне «B+» и изменило прогноз с «Негативного» на «Стабильный». Fitch Ratings также подтвердило рейтинг устойчивости банка на уровне «b+».
По мнению агентства, рейтинг отражает  лидирующее положение Ардшинбанка  в банковской системе (доля рынка 17% по итогам 3 квартала 2022 года), стабильный уровень ликвидности, высокий уровень достаточности капитала и улучшенные показатели качества активов и рентабельности.
Ардшинбанк – единственная компания в Армении, которой присвоены рейтинги от большой тройки рейтинговых агентств (Fitch, Standard & Poor’s, Moody’s). Банк имеет тот же рейтинг, что и Республика Армения, что является наилучшим показателем для любой частной организации.