«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲ ընկերությունը տեղեկացնում է, որ «Տեսալսողական մեդիայի մասին» ՀՀ Օրենքում կատարված փոփոխությունների համաձայն 2023 թվականի մայիսի 13-ից մեկնարկել է հանրային մուլտիպլեքսում սփռվող հեռուստաալիքների վերադասավորման գործընթացը, որը նախատեսվում է ավարտել սույն թվականի հունիսի 6-ին։
«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲ ընկերությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հունիսի 6-ից հետո հնարավոր է անհրաժեշտություն առաջանա Ձեր հեռուստատեսային ընդունիչ սարքերում կատարել լրացուցիչ վերահամալարում։ Հեռուստաալիքների նոր դասավորությանը կարող եք ծանոթանալ www.tna.am կայքում կամ ընկերության ֆեյսբուքյան էջում։
Ելնելով Օրենքի պահանջներից, հեռուստաալիքների վերադասավորումն իրականացվելու է հետևալ հերթականությամբ.
Մայրաքաղաքում.
«ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՀԵՌՈՒՍՏԱԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ԱԼԻՔ» ծրագիր
«ՇՈՂԱԿԱԹ» ծրագիր
«ԱՐՄԵՆԻԱ ԹԻ ՎԻ» ծրագիր
«ՇԱՆԹ» ծրագիր
«Ա-ԹԻՎԻ» ծրագիր
«ԿԵՆՏՐՈՆ» ծրագիր
ազատ սլոթ (ԵՐԿԻՐ ՄԵԴԻԱ)-
«ՖՐԻ ՆՅՈՒԶ» ծրագիր
«ՆՈՒՌ» ծրագիր
«ԲՈՒՆ ԹԻ ՎԻ» ծրագիր
«ՆՈՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆ» ծրագիր
«5-ՐԴ ԱԼԻՔ» ծրագիր
«21 ԹԻՎԻ» ծրագիր
«ԱՌԱՋԻՆԻ ԼՐԱՏՎԱԿԱՆ ԱԼԻՔ» ծրագիր
«ՌՏՌ - ՊԼԱՆԵՏԱ» ծրագիր
«ՌՈՍԻՅԱ-Կ» ծրագիր
«ՄԻՐ» ծրագիր
«ԱՌԱՋԻՆ ԱԼԻՔ. ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ՑԱՆՑ» ծրագիր
ՀՀ մարզերում.
«ԱՐՄԵՆԻԱ  ԹԻ ՎԻ» ծրագիր
Մարզային ալիք
«Խնդիրներ առաջանալու դեպքում տեխնիկական խորհրդատվության համար կարող եք զանգահարել 8797 կարճ հեռախոսահամարին։

Согласно изменениям, внесенным в закон «Об аудиовизуальных средствах массовой информации», с 13 мая 2023 года начался процесс перераспределения телеканалов, транслируемых в общественном мультиплексе, и его планируется завершить 6 июня текущего года.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в компании «Телерадиовещательная сеть Армении», после 6 июня возможно возникнет необходимость в дополнительной перенастройке принимающих устройств ваших телевизоров. Ознакомиться с новым распределением телеканалов можно на сайте www.tna.am или на странице компании в Facebook.
Исходя из требований закона, перераспределение телеканалов будет осуществляться в следующем порядке:
В столице:
программа «ПЕРВЫЙ КАНАЛ ОБЩЕСТВЕННОЙ ТЕЛЕКОМПАНИИ»
программа «ШОГАКАТ»
программа «АРМЕНИЯ ТИ ВИ»
программа «ШАНТ»
программа «А-ТИВИ»
программа «КЕНТРОН»
свободный слот (ЕРКИР МЕДИА)
программа «ФРИ НЬЮЗ»
программа «НУР»
программа «БУН ТИ ВИ»
программа «НОР АЙАСТАН»
программа «5-ый канал»
программа «21 ТИВИ»
программа «ИНФОРМАЦИРННЫЙ КАНАЛ ПЕРВОГО»
программа «РТР-ПЛАНЕТА»
программа «РОССИЯ-К»
программа «МИР»
программа «ПЕРВЫЙ КАНАЛ: ВСЕМИРНАЯ СЕТЬ»
В областях РА:
программа «ШОХАКАТ»
Областной канал:
программа «РТР-ПЛАНЕТА».
В случае возникновения проблем можно позвонить по короткому номеру 8797 для получения технической консультации.