Ադրբեջանում, ծանր հանցագործությունների դատարանում դեկտեմբերի 3-ին կայացել է ոստիկանության 6 նախկին աշխատակիցների դեմ դատավարությունը, որոնք մեղադրվում են արտարժույթի փոխանակման կետերի եւ այլ հիմնարկությունների վրա կատարած ավազակային հարձակումների համար:
Ինչպես հաղորդում է «APA»-ն, դատարանի վճռով ՆԳՆ Կազմակերպված հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության աշխատակից Մեհտի Ամիրալիեւը եւ մի քաղաքային բաժնի աշխատակից՝ Իրաջ Նասրուլաեւը, դատապարտվել են 15 տարվա, Ջեյհուն Գարաեւն ու Իսմայիլ Ֆեյզիեւը՝ 12, Սեյրան Բաղիրովը՝ 10, Ռաուֆ Ռզաեւը՝ 4 տարվա ազատազրկման: Ավազակախումբը Բաքվի տարբեր շրջաններում 20 հանցագործություն է կատարել: Ամբաստանյալների դեմ մեղադրանք է առաջադրվել՝ մի խումբ անձանց կողմից կանխամտածված սպանության, թալանի, կողոպուտի, ավազակության, ապօրինի զենք կրելու, պահելու եւ օգտագործելու համար:

В суде по тяжким преступлениям в Азербайджане 3 декабря состоялось заседание по уголовному делу банды в составе 6 бывших сотрудников полиции, против которых выдвинуто обвинение в совершении нападения на пункты обмена валюты и на другие объекты.
Как сообщает АПА, по приговору суда, сотрудник Главного управления по борьбе с организованной преступностью МВД Мехти Амиралиев и работник Шушинского городского отдела МВД и ГУБОП Ирадж Насруллаев осуждены на 15 лет, сотрудники полиции Джейхун Гараев, Исмаил Фейзиев – на 12, Сейран Багиров – на 10 лет, Рауф Рзаев – на 4 года лишения свободы.
Создав банду, они совершали нападения на пункты по обмену валюты в 1998-2008 году с целью завладения материальными средствами в крупных размерах. Банда совершила более 20 таких преступлений в различных районах Баку.
Против подсудимых было выдвинуто обвинение по статьям умышленное убийство, совершенное группой лиц по предварительному сговору, грабеж, бандитизм, незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия, взрывчатых веществ или взрывных устройств.