Ընտրական հանձնաժողովների կազմերի փոփոխությունից հետո, Ուկրաինայի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքների կեղծումն անհնար կդառնա: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ անցած, երկրի վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոն Չերկասկի մարզի Զոլոտոնոշա քաղաքի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Կարծում եմ, որ հիմա հանձնաժողովները, որոնք կազմավորվելու են 50-50 սկզբունքով, թույլ չեն տա Վիկտոր Յանուկովիչին ու նրա թիմին՝ կեղծել ընտրությունների արդյունքները, ինչպես նրանք դա արեցին առաջին փուլում, առնվազն 3-4 մարզերում»,- Տիմոշենկոյի խոսքերն է մեջբերել «Ուկրաինսկայա պրավդա» թերթը:
Հիշեցնենք, որ Ուկրաինայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ են անցել վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոն եւ Տարածաշրջանների կուսակցության առաջնորդ Վիկտոր Յանուկովիչը: Վերջինս առաջին փոլում ստացել էր մոտ 35 տոկոս ձայն, իսկ Տիմոշենկոն` 25 տոկոս: Երկրորդ փուլը կայանալու է փետրվարի 7-ին:

После смены составов избиркомов фальсификация результатов второго тура выборов президента Украины будет невозможной. Об этом заявила кандидат в президенты, действующий премьер-министр Украины Юлия Тимошенко во время встречи с жителями Черкасской области в городе Золотоноша, сообщает «Украинская правда».
«Думаю, что сейчас комиссии, которые будут сформированы 50 на 50, не дадут Виктору Януковичу и его команде сфальсифицировать результаты выборов, как они поступили в первом туре, как минимум в 3-4 областях»,- заявила Тимошенко.
Напомним, первый тур президентских выборов на Украине, в результате которого победу одержали Юлия Тимошенко и лидер партии Регионов Виктор Янукович, состоялся 17 января.