Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի Կրասնայա պոլյանայի նստավայրում ավարտվել են ՌԴ, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների մասնակցությամբ եռակողմ հանդիպումները՝ նվիրված ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Սոչիից հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Հանդիպման վերջում նախագահներին են միացել բանակցությունների մասնակից երկրների արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը, Սերգեյ Լավրովն ու Էլմար Մամեդյարովը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, նախագահների եռակողմ հանդիպումը սկսվել էր Ռուսաստանի նախագահի Սոչիի նստավայրում տեղական ժամանակով ժամը 12-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 13-ին):
Բանակցություններից հետո երկրների ղեկավարները մտադիր են ձնագնաց քշել:
Հենց այսօր Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահները կուղեւորվեն Ադլերի օդանավակայան, որտեղ կանցնի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ բանակցությունների եւս մեկ փուլ:
Եռակողմ հանդիպման նախաձեռնողը Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւն է: նախկինում ՌԴ նախագահի միջնորդությամբ նման ձեւաչափով կայացել է հինգ հանդիպում: Վերջինը կայացել էր անցած տարվա հոկտեմբերին՝ Քիշնեւում: Իսկ 2008թ. նոյեմբերի 2-ին կայացած առաջին հանդիպման արդյունքներով ընդունվել է Մայնդորֆյան հռչակագիրը, որը կոչ էր անում կողմերին վերականգնել երկխոսությունը ժողովուրդների միջեւ եւ հակամարտությունը լուծել բացառապես քաղաքական միջոցներով:

В сочинской резиденции президента России Дмитрия Медведева в Красной поляне закончилась трехсторонние переговоры с участием президентов РФ, Армении и Азербайджана, посвященные урегулированию нагорно-карабахского конфликта, передает из Сочи корреспондент Новости Армении-NEWS.am.
К завершению встречи к президентам присоединились главы МИД стран-участников переговоров Эдвард Налбандян, Сергей Лавров и Эльмар Мамедъяров.
Как ранее сообщало Новости Армении-NEWS.am, встреча глав трех государств началась в сочинской резиденции президента России в 12:00 по местному времени (13:00 – ереванское время).
После переговоров главы государств намерены покататься на снежных катамаранах.
Сегодня же президенты Армении и Азербайджана направятся в аэропорт Адлера, где пройдет еще один раунд переговоров на этот раз с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Инициатором трехсторонней встречи стал президент России Дмитрий Медведев. Ранее при посредничестве президента РФ в подобном формате уже прошли четыре встречи. Последняя состоялась в октябре минувшего года в Кишиневе. По итогам же первой встречи в Москве 2-го ноября 2008 года была принята Майендорфская декларация, призывающая стороны к восстановлению диалога между народами и решению карабахской проблемы исключительно политическими методами.