Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի Կրասնայա պոլյանայի նստավայրում ավարտվել են ՌԴ, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների մասնակցությամբ եռակողմ հանդիպումները՝ նվիրված ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Սոչիից հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Հանդիպման վերջում նախագահներին են միացել բանակցությունների մասնակից երկրների արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը, Սերգեյ Լավրովն ու Էլմար Մամեդյարովը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, նախագահների եռակողմ հանդիպումը սկսվել էր Ռուսաստանի նախագահի Սոչիի նստավայրում տեղական ժամանակով ժամը 12-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 13-ին):
Բանակցություններից հետո երկրների ղեկավարները մտադիր են ձնագնաց քշել:
Հենց այսօր Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահները կուղեւորվեն Ադլերի օդանավակայան, որտեղ կանցնի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ բանակցությունների եւս մեկ փուլ:
Եռակողմ հանդիպման նախաձեռնողը Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւն է: նախկինում ՌԴ նախագահի միջնորդությամբ նման ձեւաչափով կայացել է հինգ հանդիպում: Վերջինը կայացել էր անցած տարվա հոկտեմբերին՝ Քիշնեւում: Իսկ 2008թ. նոյեմբերի 2-ին կայացած առաջին հանդիպման արդյունքներով ընդունվել է Մայնդորֆյան հռչակագիրը, որը կոչ էր անում կողմերին վերականգնել երկխոսությունը ժողովուրդների միջեւ եւ հակամարտությունը լուծել բացառապես քաղաքական միջոցներով:

Sargsyan-Aliyev-Medvedev trilateral meeting on Karabakh conflict settlement ended in RF President’s “Krasnaya Polyana” residence in Sochi.
Armenian, Azerbaijani and Russian Foreign Ministers — Edward Nalbandian, Elmar Mammadyarov and Sergey Lavrov joined end of the meeting.
As NEWS.am reported earlier, January 25, at 12:00 local time (1:00 p.m. Yerevan time) the meeting of Armenian, Azerbaijani and Russian Presidents started in Dmitry Medvedev’s “Krasnaya Polyana” residence in Sochi.
After the talks the presidents intend to go for a run in snowcars.
Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev will arrive at Adler airport to hold another round of negotiations with the participation of OSCE MG Co-Chairs.
The trilateral meeting was initiated by RF President Dmitry Medvedev just as five previous ones. The last meeting was held in October, 2009 in Chisinau. After the very first one in November, 2008 in Moscow a Mayendorf Declaration was adopted, calling the parties to resume the dialogue between the countries and settle Karabakh conflict by politics only.