Վրացական բանակի սննդամատակարարումը ծրագրվում է հանել արտաքին միջազգային մրցույթի մակարդակ: Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլիա Ալասանիան:
«Մեզ մոտ էր հրավիրված բրիտանացի գեներալ, ով մեր փորձագետների հետ միասին ճանապարհային քարտեզ է մշակել, թե ինչպես պետք է զարգանա սննդամատակարարումը: Հաջորդ տարի գարնանը կամ ամռանը մենք ցանկանում ենք մրցույթ հայտարարել, որին տեղի ձեռներեցներից բացի մասնակցելու են նաեւ միջազգային արտադրողները: Դրանք փորձառու կազմակերպություններ կլինի»,- նշել է Իրակլի Ալասանիան:
Նախարարի խոսքով՝ ապագայում Վրաստանի գյուղատնտեսության նախարարության հետ համատեղ նախատեսում է ծրագիր մշակել, որի օգնությամբ վրացական բանակը կանցնի բնական վրացական արտադրանքը եւ այդ կերպ կհամագործակցի վրացական գյուղատնտեսության հետ, հաղորդում է Գրուզիա Online-ը:

Пищевое обслуживание грузинской армии планируется вынести на внешний, международный тендер. Об этом заявил министр обороны Грузии Ираклия Аласания.
«У нас был приглашенный британский генерал, который вместе с нашими экспертами разработал дорожную карту того, как должно развиваться пищевое обслуживание. Весной или летом будущего года мы хотим объявить тендер, в котором вместе с местными предприятиями примут участие международные производители. Это будут опытные организации», – отметил Ираклий Аласания.
По словам министра, в будущем вместе с Министерством сельского хозяйства Грузии планируется разработка совместной программы, с помощью которой грузинская армия перейдет на натуральную грузинскую продукцию, и таким образом будет содействовать грузинскому сельскому хозяйству, сообщает Грузия Online.