Իսպանացի ճարտարապետ Խոսե Կոնեպերոն ձերբակալվել է՝ բանկերից ընդհանուր առմամբ 330 հազար եվրո գողանալու համար:
Ըստ Lenta.ru-ի, իրավապահները հանցագործին որոնել են 5 տարի շարունակ: Այդ ընթացքում 17-ամյա երկվորյակներ Ալբայի եւ Լայայի հայրը 4 զինված հափշտակություն է իրականացրել:
Կոնեխերոյին կարողացել են գտնել նրա Ducati Monster մոտոցիկլի շնորհիվ, որը հայտնվել է տեսահսկման խցիկներում:
Իր կենսակերպն իսպանացին բացատրել է երեխաների մասին հոգ տանելու ցանկությամբ. նա երազել է դուստրերին պրոֆեսիոնալ թենիսիստուհի տեսնելու մասին: Հափշտակած գումարը 47-ամյա ճարտարապետը ծախսել է տան հարեւանությամբ թենիսի մարզադաշտ կառուցելու, ինչպես նաեւ թենիսի ակադեմիայում դուստրերի ուսման համար վճարելու նպատակով:

Испанский архитектор Хосе Конехеро арестован полицией за ограбление банков на общую сумму 330 тысяч евро.
Сотрудники правоохранительных органов охотились за преступником пять лет. За это время отец 17-летних сестер-близнецов Альбы и Лайи совершил четыре вооруженных ограбления.
Вычислить Конехеро помог его мотоцикл Ducati Monster, попавший в объектив камер видеонаблюдения, сообщает Lenta.ru.
Свой образ жизни испанец объяснил заботой о детях — он мечтал сделать из своих дочерей профессиональных теннисисток. Похищенные деньги 47-летний архитектор потратил на возведение перед собственным домом корта, а также на обучение девочек в теннисной академии. Также он оплачивал участие спортсменок в турнирах Международной федерации тенниса (ITF).