Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանձնարարել է խստորեն ուսումնասիրել ՀՖՖ Ռուբեն Հայրապետյանի եւ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մհեր Սեդրականի անունների հետ կապված միջադեպերը, եւ առաջիկայում Գլխավոր դատախազությունը պաշտոնական հայտարարություն կանի: Այս մասին այսօր`օգոստոսի 20-ին, լրագրողներին ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Ես ձեռնպահ կմնամ որեւէ գնահատական հնչեցնելուց, առայժմ մենք խոսում ենք ենթադրություննների դաշտից: Վստահ եմ, որ առաջիկայում Գլխավոր դատախազությունը հանդես կգա պաշտոնական հայտարարությամբ այս դեպքերի հետ կապված»,-ասաց Էդուարդ Շարմազանովը` ընդգծելով, որ Հանրապետական կուսակցությունը մշտապես դատապարտել է բռնությունը:
Հիշեցնենք, որ «Էյր Արմենիա» ավիաընկերության 51 տոկոսի սեփականատեր եւ տնօրեն Արսեն Ավետիսյանի կինը հայտարարել էր, որ ամուսնուն ծեծել են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի թիկնապահները՝ 7-8 հոգով, մեծ թվով մարդկանց ներկայությամբ: Այսօր Արմեն Ավետիսյանը հայտարարել էր, որ պատրաստ է ընդունել հաշտության առաջարկը եւ միջադեպի հետ կապված բողոք չի ներկայացնելու:
Օրերս նաեւ տեղեկություն էր տարավել, որ «Ներազգային ազատագրական շարժում» նախաձեռնության ղեկավար Վահան Մարտիրոսյանին և նրա կնոջը իրենց տանը մի խումբ անձինք ծեծի են ենթարկել: Վահան Մարտիրոսյանը մեզ հետ զրույցում հայտնել էր, որ օգոստոսի 15-ին երեկոյան իրենց ծեծի են ենթարկել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի մտերիմներն ու թիկնազորի ներկայացուցիչները:

YEREVAN. - Armenia’s President Serzh Sargsyan ordered to strictly investigate the incidents related to the names of the Armenian Football Federation President Ruben Hayrapetyan and ruling Republican Party of Armenia (RPA) MP Mher Sedrakyan.
Armenia’s Prosecutor General’s Office will make an official statement in the coming days, Eduard Sharmazanov, Parliament Vice President and RPA spokesman told Armenian News – NEWS.am today after the session of the RPA Executive body.
“I’ll refrain from any estimation while we are speaking about assumptions. I’m sure the Prosecutor General’s Office will make an official statement on these events in the coming days,” Sharmazanov said, stressing that the RPA has always condemned violence.
Wife of Arsen Avetisyan, 51% shareholder and director of Air Armenia, said her husband was beaten up by Ruben Hayrapetyan’s 7-8 body guards in the presence of many people. Today Avetisyan said he’s ready to accept the negotiated settlement agreement and will not file a complaint with regard to the incident.
Besides, information has been disseminated recently about the battery of “Intra-national Liberation Movement” initiative head Vahan Martirosyan and his wife in their home. Earlier, Martirosyan had told Armenian News – NEWS.am they were beaten by the close circles and bodyguards of Mher Sedrakyan, a ruling party MP.