Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանձնարարել է խստորեն ուսումնասիրել ՀՖՖ Ռուբեն Հայրապետյանի եւ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մհեր Սեդրականի անունների հետ կապված միջադեպերը, եւ առաջիկայում Գլխավոր դատախազությունը պաշտոնական հայտարարություն կանի: Այս մասին այսօր`օգոստոսի 20-ին, լրագրողներին ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Ես ձեռնպահ կմնամ որեւէ գնահատական հնչեցնելուց, առայժմ մենք խոսում ենք ենթադրություննների դաշտից: Վստահ եմ, որ առաջիկայում Գլխավոր դատախազությունը հանդես կգա պաշտոնական հայտարարությամբ այս դեպքերի հետ կապված»,-ասաց Էդուարդ Շարմազանովը` ընդգծելով, որ Հանրապետական կուսակցությունը մշտապես դատապարտել է բռնությունը:
Հիշեցնենք, որ «Էյր Արմենիա» ավիաընկերության 51 տոկոսի սեփականատեր եւ տնօրեն Արսեն Ավետիսյանի կինը հայտարարել էր, որ ամուսնուն ծեծել են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի թիկնապահները՝ 7-8 հոգով, մեծ թվով մարդկանց ներկայությամբ: Այսօր Արմեն Ավետիսյանը հայտարարել էր, որ պատրաստ է ընդունել հաշտության առաջարկը եւ միջադեպի հետ կապված բողոք չի ներկայացնելու:
Օրերս նաեւ տեղեկություն էր տարավել, որ «Ներազգային ազատագրական շարժում» նախաձեռնության ղեկավար Վահան Մարտիրոսյանին և նրա կնոջը իրենց տանը մի խումբ անձինք ծեծի են ենթարկել: Վահան Մարտիրոսյանը մեզ հետ զրույցում հայտնել էր, որ օգոստոսի 15-ին երեկոյան իրենց ծեծի են ենթարկել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի մտերիմներն ու թիկնազորի ներկայացուցիչները:

Президент Армении Серж Саргсян поручил строго изучить инциденты, связанные с именами председателя Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна и депутата от Республиканской партии Армении Мгера Седракяна. В ближайшее время Генпрокуратура Армении выступит с официальным заявлением. Об этом заявил журналистам 20 августа после заседания Исполнительного органа правящей Республиканской партии Армении вице-спикер парламента, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«Я воздержусь от каких-либо оценок, пока мы говорим о предположениях. Уверен, что в ближайшее время Генеральная прокуратура выступит с офицаильным заявлением по этим событиям»,- заявил Шармазанов, подчеркнув, что Республиканская партия Армении всегда осуждала насилие.
Отметим, супруга Арсена Аветисяна, владельца 51% акций и директора авиакомпании «Эйр Армения», заявила, что её мужа избили 7-8 телохранителей Рубена Айрапетна в присутствии многих людей. Сегодня Аветисян заявил, что готов принять мировое соглашение и жалоб представлять не станет.
На днях было распространено сообщение и о том, что руководитель инициативы «Внутринациональное освободительное движение» Ваан Мартиросян и его супруга были избиты дома. В беседе с Новости Армении - NEWS.am Мартиросян заявил, что вечером 15 августа их избили близкие и охрана депутата Мгера Седракяна.