Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Ջեբ Բուշը նախընտրական արշավի ընթացքում ֆոտոսխալի առաջին զոհն է դարձել:
Ինչպես գրում է The Time-ը, այս շաբաթ Այովա նահանգի բնակիչները Ջեբ Բուշի քարոզչական թերթիկներից են ստացել: Թերթիկի վրա   նախագահության թեկնածուն պատկերված է եղել Այովա նահանգի մեծությամբ երկրորդ քաղաքի` Սիդար-Ռապիդսի կամրջի համայնապատկերին:
Բայց ավելի ուշադիր զննելուց հետո պարզվել է, որ թեկնածուի լուսանկարը մոնտաժ է արվել քաղաքային կամրջի ֆոնին: Բացի այդ, դիտողները ենթադրել են, թե Ջեբ Բուշի ձախ ձեռքն իրենը չէ, այլ` մեկ այլ ռասայի ներկայացուցչինը, որովհետեւ լուսանկարի վրա այն անհամեմատ ավելի մուգ գույն է ունեցել:
Հետո հանրապետական թեկնածուին աջակցող կոմիտեի մամլո քարտուղարը հաղորդել է, որ պատկերվածը Ջեբ Բուշի ձեռքն է, եւ որպես ապացույց ներկայացրել է սոցցանցի իր էջում տեղադրված լուսանկարը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:

Кандидат в президенты США от Республиканской партии Джеб Буш стал первой жертвой фотоляпа во время предвыборной гонки.
Как пишет The Time, на этой неделе жители штата Айова получили листовку в поддержку Джеба Буша. На листовке был изображен кандидат в президенты, стоящий на фоне моста в Сидар-Рапидс – втором по величине городе Айовы.
Однако при ближайшем рассмотрении выяснилось, что фотография президента была наложена на изображение с городским мостом. Кроме того, пользователи предположили, что левая рука Джеба Буша принадлежит не ему, а представителю другой расы, поскольку на фото она казалась гораздо темнее, чем правая.
Однако позже пресс-секретарь комитета политических действий в поддержку республиканца заявил, что рука действительно принадлежит Джебу Бушу, и привел фотодоказательство на своей странице в социальной сети,сообщает РИА Новости