ԱՄՆ Կոնգրեսը «վճռական» դիմադրություն ցույց կտա, եթե նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը փորձի չեղարկել Բարաք Օբամայի վարչակազմի օրոք Ռուսաստանի դեմ վերջերս սահմանված պատժամիջոցները, զգուշացրել է Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության հարցերով կոմիտեի անդամ, դեմոկրատ Ադամ Շիֆը: Ավելին՝ նա չի բացառել, որ օրենսդիրները կխստացնեն հակառուսական սահմանափակող միջոցառումները: Այս մասին հայտնում է DW-ն:
«Դուք ականատես կլինեք, թե ինչպես դեմոկրատները եւ հանրապետականները՝ ներառյալ Սենատի զինված ուժերի հարցերով կոմիտեի ղեկավար, հանրապետական Ջոն Մակքեյնը եւ Հարավային Կարոլինայից ընտրված սենատոր Լինդսի Գրեմը, նաեւ այլ քաղաքական գործիչներ համատեղ կոշտ պատժամիջոցների փաթեթ կներկայացնեն, քանի որ Բարաք Օբամայի վարչակազմի ձեռնարկած  քայլերը բավարար չեն եղել Ռուսաստանին կանգնեցնելու համար»,- ABC-ի հետ հարցազրույցում հայտարարել է Շիֆը:
Ադամ Շիֆը Դոնալդ Թրամփին քննադատել է ամերիկյան հետախուզության ներկայացուցիչների հայտարարությունները կասկածի տակ դնելու փորձերի համար, որոնք ռուս հաքերներին մեղադրել են 2016-ի նոյեմբերի 8-ի նախագահական ընտրություններին միջամտելու փորձերի մեջ:
«Եթե նա ցանկանում է նախագահի պաշտոնին հեղինակություն ունենալ, պետք է դադարի այդպիսի հայտարարություններով հանդես գալ: Նա պետք է դադարեցնի հետախուզության համայնքին նվաստացնելուց: Նա դեռ պետք է դիմի նրանց օգնությանը: Նա պարզապես ստիպված կլինի դա անել»,- ընդգծել է Ներկայացուցիչների պալատի անդամը:

The US Congress will show a decisive resistance, if President-elect Donald Trump attempts to cancel the sanctions against Russia, imposed by Barack Obama's administration, warned the member of the House of Representative, Democrat Adam Schiff. Moreover, he found it possible for legislators to tighten anti-restrictive measures, reports DW.
" You're going to see Democrats, and Republicans like [John] McCain and [Lindsey] Graham, and others come together with a strong sanctions package because frankly even though what the administration did was more than symbolic -- it was very meaningful -- it is not enough to deter Russia,” said Schiff in an interview with ABC.
Adam Schiff criticized Donald Trump for casting doubts on statements of the American intelligence services, which accuse Russian hackers of interfering in the presidential elections of November 8, 2016.
" If he's going to have any credibility as president, he needs to stop talking this way. He needs to stop denigrating the intelligence community. He's going to rely on them. He's going to have to rely on them,"said the member of the House of Representatives.