Թուրքիայի ոստիկանությունը Ստամբուլի Reina ակումբում ահաբեկչություն իրականացնելու կասկածանքով Աբդուլքադիր Մաշարիպովի ձերբակալությունից հետո շրջայցեր է կատարում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման անդամների դեմ: Այս մասին հաղորդում է թուրքակա Anadolu գործակալությունը:
ԻՊ-ի ուզբեկական բջիջի անդամների ձերբակալությանն ուղղված գործողություններ են անցկացվել Ստամբուլի հինգ շրջաններում: Մեծ թվով ենթադրյալ ահաբեկիչներ են ձերբակալվել:
Մաշարիպովի հետ միասին եւս 4 անձ է ձերբակալվել՝ 3 կին եւ 1 տղամարդ: Նրանք Ղրղզստանի, Եգիպտոսի, Սենեգալի եւ Սոմալիի քաղաքացիներ են:

Турецкая полиция проводит рейды против участников террористической группировки «Исламское государство» после задержания Абдулкадира Машарипова по подозрению в осуществлении теракта в клубе Reina, сообщает турецское агентство Anadolu.
Операции по задержанию членов узбекской ячейки ИГ были проведены в пяти районах Стамбула. Задержано большое число предполагаемых террористов.
Вместе с Машариповым задержаны еще четыре человека: три женщины и один мужчина, среди них — граждане Киргизии, Египта, Сенегала и Сомали.