«Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունն իր ցուցակը կներկայացնի փետրվարի 11-ին տեղի ունենալիք համագումարին։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 30-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՎԿ փոխնախագահ Մհեր Շահգելդյանը։
Նա նշեց, որ կուսակցությունն ընտրություններին մասնակցելու է առանձին ցուցակով. «Մենք միայնակ ենք գնալու ընտրություններին, քանի որ քաղաքական դաշտի կայացման համար կուսակցությունները պետք է առանձին մասնակցեն։ Պատմությունը ցույց է տվել, դաշինքները վաղ թե ուշ փլուզվում են»,- ասաց Շահգելդյանը։
Նա մտավախություն չունի, որ Գագիկ Ծառուկյանի քաղաքականություն վերադարձը կարող է նվազեցնել ՀՎԿ-ի ձայները. «Մեր ձայների վրա բացարձակապես չի ազդի, որովհետեւ մենք աշխատում ենք, մենք ունենք մեր ձայները, կուսակցությունը համալրվում է նոր անդամներով, որոնք իրենց հետ բերում են նոր ձայներ»:
Ըստ Շահգելդյանի՝ պետք չէ հոռետեսորեն տրամադրվել ընտրություններին՝ մտածելով, որ ոչինչ չի փոխվելու. «Այն, որ այս անգամ իրավիճակն այլ է, ցույց տվեցին ՏԻՄ ընտրությունները»։

Партия «Армянское возрождение» опубликует свой пропорциональный список кандидатов в депутаты на съезде, который состоится 11 февраля. С таким заявлением на встрече с журналистами 30 января выступил заместитель председателя партии «Армянское возрождение» (преобразованная «Оринац еркир») Мгер Шахгельдян.
По его словам, партия примет участие в выборах отдельным списком. «На выборы мы пойдем самостоятельно, поскольку для становления политического поля страны партии должны участвовать в них отдельно. История не раз показывала, что предвыборные блоки рано или поздно распадаются», - сказал Шахгельдян.
Возвращение же Гагика Царукяна в активную политику, на его взгляд, никак не может отразиться на рейтинге «АВ». «Это никак не отразится на наших голосах, потому что мы работаем, у нас есть свои голоса, партия пополняется новыми членами, которые с собой приносят новые голоса», - заверил Мгер Шахгельдян, который считает неуместными разговоры о том, что после выборов ничего не изменится. «То, что на этот раз ситуация иная, показали выборы в органы местного самоуправления минувшей осенью», - добавил зампредседателя «АВ».