Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում ոստիկանները 66-ամյա ռուսի են ձերբակալել, ով սպառնացել է օդանավը պայթեցնել, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
««Դոմոդեդովո» օդանավակայանի գծային բաժանմունքի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ Մոսկվա-Բեռլին չվերթի թռիչքի պատրաստվող օդանավում ուղեւորներից մեկը հայտարարել է, որ օդանավը կպայթեցնի»,- հայտնել են ոստիկանությունից:
Օդանավ բարձրացած ոստիկանները պարզել են, որ տղամարդու եւ անձնակազմի միջեւ վեճ է ծագել: «Այդ ընթացքում նա ասել է՝ ինձ նռնակ տվեք, եւ ես բոլորիդ կպայթեցնեմ»,- ասել են ոստիկանները:
Պայթուցիկ սարք որոնելիս ուղեւորներին օդանավից իջեցրել են, սակայն այն չգտնելով՝ ուղեւորները կրկին օդանավ են վերադարձել: Այն ներկայումս թռիչքի է պատրաստվում:
Տղամարդուն տարել են ոստիկանական բաժին: Իրավապահ մարմիններում աղբյուրը հայտնել է, որ տղամարդը հարբած է եցել:

В московском аэропорту Домодедово полицейские задержали 66-летнего россиянина, угрожавшего взорвать самолет. Об этом сообщили в Управлении МВД на транспорте по Центральному федеральному округу, передает РИА Новости.
«В дежурную часть линейного управления по аэропорту «Домодедово» поступило сообщение о том, что на рейсе Москва — Берлин, который готовился к вылету, при посадке один из пассажиров заявил, что взорвет самолет», — сообщили в полиции.
После того, как сотрудники полиции поднялись на борт самолета, они выяснили, что у мужчины возник конфликт с экипажем. «При этом он сказал: «Дайте мне гранату, и я всех взорву», — рассказали полицейские.
Пассажиры были выведены из самолета на время досмотра борта на наличие взрывных устройств. Взрывных устройств не обнаружили и пассажиров вернули в самолет. В настоящее время борт готовится к вылету.
Мужчину доставили в отдел полиции для дальнейшего разбирательства. Источник в правоохранительных органах сообщил, что задержанный пассажир находился в состоянии алкогольного опьянения.