Աջափնյակում ինքնահրկիզվել ցանկացող քաղաքացի Ռ.Ղ.-ն լսել է հարազատներին եւ հրաժարվել այդ մտքից: Այս մասին աայսօր` ապրիլի 6-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին Ոստիկանության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ռ.Ղ.-ն լսել է հարազատների հորդորները եւ ցած իջել ցանկապատի վայից: Քաղաքապետարանից նրան ոչ մի պատասխան չեն տվել:
Հիշեցնենք, որ Աջափնյակ վարչական շրջանի բնակիչ Ռ.Ղ.-ն սպառնում է ինքնահրկիզվել, նա այդ քայլին դիմել էր, քանի որ քաղաքապետարանից զգուշացրել էին, որ տան դիմացի ցանկապատը անօրինական է կառուցված եւ ենթակա է փլուզման:

YEREVAN. - Citizen R. Gh., who wanted to set himself alight in Yerevan’s Ajapnyak administrative district, listened to his family members and gave up the idea, Department of Public Relations and Information of the Armenian Police informed Armenian News – NEWS.am.
Listening to the calls of his family members, R. Gh. climbed down the fence. Nobody from the municipality responded to him.
Resident R. Gh. threatened to set himself alight, since he had been warned by the municipality that the fence in front of the house was constructed illegally and is subject to demolition.
R. Gh. demanded that Mayor of Yerevan personally come and assure him that the wall wouldn’t be demolished.