Իսրայելական բանակի հետ բախումների հետևանքով զոհված պաղեստինցիների թիվը հասել է տասը մարդու, հայտնել է Պաղեստինի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչ Աշրաֆ ալ –Կեդրան, փոխանցել է ՌԻԱ Նովոստին։
Ավելի վաղ առողջապահության նախարարությունը հայտնել էր ութ զոհերի մասին, իսկ ՄԱԿ-ում Պաղեստինի մշտական դիտորդ Ռիադ Մանսուրը հայտնել էր ինը զոհերի մասին։
Ալ-Կեդրան հավելել է, որ զոհվել է նաև մի պաղեստինցի լրագրող, որը մահացել է հիվանդանոցում  ապրիլի 6-ի երեկոյան հրազենային վիրավորումից։
Գազայի հատվածում անցնում է Վերադարձի մեծ երթի երկրորդ բազմամարդ ակցիան՝ հակաիսրայելական բողոքների շարք, որը պաղեստինցիները սկսել են մեկ շաբաթ առաջ ու խոստանում են շարունակել մինչև մայիսի կեսերը։
Մեկ շաբաթ առաջ, երբ սկսվեց «Վերադարձի մեծ երթը» , բախումների հետևանքով զոհվեց առնվազն 21 պաղեստինցի։
Մարտի 30-ը համարվում է  պաղեստինա- իսրայելական դիմակայության մեջ ամենաարյունոտ օրը 2014-ի ամռան զինված բախումից հետո ։

Число палестинцев, погибших в ходе столкновений с израильской армией на границе с сектором Газа, достигло десяти человек, сообщил представитель Министерства здравоохранения Палестины Ашраф аль-Кедра, передает РИА Новости
Ранее министерство здравоохранения сообщило о восьмерых, а постоянный наблюдатель государства Палестины при ООН Рияд Мансур заявил о гибели девяти человек.
Аль-Кедра добавил, что среди погибших был также палестинский журналист, который скончался в больнице от пулевого ранения вечером 6 апреля.
В анклаве проходит вторая многотысячная акция так называемого Великого марша возвращения — серии антиизраильских протестов, которую палестинцы начали неделю назад и обещают продолжать до середины мая.
Неделю назад, когда начался «Великий марш возвращения»,  жертвой столкновений стал по меньшей мере 21 палестинец.
Тридцатое марта считается самым кровопролитным днем палестино-израильского противостояния с вооруженного конфликта лета 2014 года.