Մոսկվայի ոստիկանության աշխատակիցները Մոսկվայի կենտրոնում Ադրբեջանի քաղաքացու են ձերբակալել, որը կասկածվում է մի շարք հանցագործությունների, այդ թվում՝ ահաբեկչության համար, հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ վկայակոչելով աղբյուրն իրավապահ մարմիններում:
«Օգոստոսի 28-ին Պետրովկա փողոցի վրա մայրաքաղաքային ոստիկանության շենքի դիմաց փաստաթղթերը ստուգելու ժամանակ ձերբակալվել է 1964 թվականին ծնված 38-ամյա Օրուջեւ Էլդար Զուբեիր օղլուն: Պարզվել է, որ նա հետախուզման մեջ է գտնվում այդ երկրի իշխանությունների կողմից՝ մի շարք հանցագործությունների մեղադրանքով»,- հայտնել է աղբյուրը:
Հաղորդվում է, որ ձերբակալվածին կասծակում են նաեւ ահաբեկչությանը, զենքի ապօրինի վաճառքին, սպանություններին, առողջությանը լուրջ վնաս պատճառելուն, կողոպուտին եւ իշխանության բռնազավթմանը ներգրավվածության համար:
«Օրուջեւի նյութերը փոխանցվել է դատախազություն` նրան Ադրբեջանին արտահանձնելու հարցը լուծելու համար»,- եզրափակել է աղբյուրը:

Сотрудники московской полиции задержали в центре Москвы гражданина Азербайджана, подозреваемого в серии преступлений, в том числе в терроризме. Об этом ТАСС   сообщил источник в правоохранительных органах.
«28 августа в ходе проверки документов прямо напротив здания главка столичной полиции на Петровке, д. 38 был задержан Оруджев Эльдар Зубеир оглы, 1964 года рождения. Выяснилось, что он разыскивается властями этой страны по обвинению в целой серии преступлений», - сказал собеседник агентства.
По его словам, задержанного считают причастным в том числе к терроризму, незаконной торговле оружием, убийству, причинению тяжкого вреда здоровью, разбою и насильственному захвату власти.
«Материал в отношении Оруджева передан в прокуратуру для решения вопроса о его экстрадиции в Азербайджан», - заключил источник.