Քութաիսի-Վարշավա չվերթ իրականացնող եւ Բուխարեստում արտահերթ վայրէջք կատարած WizzAir ավիաընկերության օդանավում ռումբի տեղադրման մասին հաղորդումն ուղարկվել էր ընտանեկան վեճի պատճառով, հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիան»՝ վկայակոչելով Վրաստանի Օդանավակայանների միավորման հայտարարությունը:
W6 1576 չվերթ իրկանացնող 173 ուղեւորներով օդանավը Քութաիսիի օդանավակայանում օդ էր բարձրացել Թբիլիսիի ժամանակով 14:45-ին, իսկ 15:20-ին արտահերթ վայրէջք կատարել «Օտոպենի» օդանավակայանում: Պատճառը օդանավում տեղադրված ռումբի մասին հաղորդագրությունն էր, որը անհայտ կնոջից ստացել էր Քութաիսիի օդանավակայանը:
Բուխարեստի օդանավակայանում թռիչքուղի են ժամանել հրշեջներ, շտապ օգնության մեքենաներ եւ ականազերծողներ: Օդանավի եւ ուղեւորների ուղեբեռի ստուգումը տեւել է 5 ժամ: Արդեն երեկոյան Օդանավակայանների միավորումից հայտնել են, որ «ռումբի տեղակայման մասին տեղեկությունը կեղծ» էր:
«Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքի տեղեկությունների համաձայն՝ Քութաիսիի օդանավակայան էր զանգահարել մի կին, ում փեսան օդանավում էր: Նա Վարաշավա էր ուղեւորվել իր ընկերների հետ, ինչի պատճառով կնոջ հետ վեճ էր ծագել: Ուղեւորի կնոջ մայրը ցանկացել էր խանգարել թռիչքը եւ այդ նպատակով կեղծ հաղորդագրություն էր ուղարկել:
Կնոջ ինքնությունն արդեն պարզել են: Վրաստանի ՆԳՆ-ն քննություն է կատարում:
«Օտոպենի» օդանավակայանում ստուգումն ավարտելուց հետո WizzAir ավիաընկերության օդանավը թռիչքը շարունակել է ըստ երթուղու: Վարշավայի օդանավակայանում օդանավը բոլոր 173 ուղեւորներով հանդերձ վայրէջք է կատարել կեսգիշերից հետո:

Cообщение о бомбе в самолете авиакомпании WizzAir, выполнявшем рейс Кутаиси-Варшава и совершившем экстренную посадку в Бухаресте, было оставлено из-за семейного конфликта, сообщает Новости-Грузия со ссылкой на заявление Объединения аэропортов Грузии.
Самолет c 173 пассажирами на борту, выполнявший рейс W6 1576, вылетел из международного аэропорта Кутаиси в 14:45 по тбилисскому времени. В 15:20 по тбилисскому времени самолет совершил незапланированную посадку в аэропорту «Отопени». Причиной тому было сообщение о бомбе на борту, поступившее в Кутаисский аэропорт от неизвестной женщины.
В аэропорту Бухареста были мобилизованы пожарные, машины скорой помощи и саперы. В течение пяти часов продолжался обыск багажа пассажиров и самого судна. Уже к вечеру в Объединение аэропортов заявили, что «информация о нахождении бомбы оказалась ложной».
Согласно информации телеканала «Рустави 2», в аэропорт Кутаиси позвонила женщина, зять которой находился на борту самолета. В Варшаву он отправился вместе со своими друзьями, из-за чего у него произошел конфликт с его супругой. Как утверждается, мать супруги пассажира хотела помешать вылету, и для этого оставила ложное сообщение.
Личность женщины уже установили, отмечают в Объединении аэропортов Грузии. МВД Грузии расследует факт по статье УК, предусматривающей заведомо ложное сообщение о терроризме.
После завершения проверки в аэропорту «Отопени» самолет авиакомпании WizzAir продолжил полет по маршруту. В аэропорту Варшавы судно со всеми 173 пассажирами приземлилось уже после полуночи.