Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունը Թբիլիսիում տեղի ունեցած բախումների հետեւանքով տուժած Վրաստանի քաղաքացի Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակի վերաբերյալ հայտարարությամբ է հանդես եկել:
Դրանում ասվում է. «Հայտնում ենք, որ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետներն այսօր այցելել են հիվանդանոց, որտեղ գտնվում է հունիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը Թբիլիսիում տեղի ունեցած բախումների հետեւանքով տուժած Վրաստանի քաղաքացի Դավիթ Գրիգորյանը։
Դիվանագետները հանդիպում են ունեցել գլխավոր բժշկի եւ Դավիթ Գրիգորյանին բուժող բժիշկների հետ։
Նրանց փոխանցմամբ` Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն, եւ վերջինս այսօր կամ վաղը վերակենդանացման բաժանմունքից կտեղափոխվի պալատ։
Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում բժիշկների հետ եւ Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակի մասին հանդես կգա հավելյալ հայտարարություններով»։

David Grigoryan’s health is stable, Armenian embassy in Georgia said in a statement.
According to the statement, today diplomats of the Armenian Embassy in Georgia visited the hospital where Georgian citizen David Grigoryan was injured during the clashes on the night of June 21 in Tbilisi.
They met with the head physician of the hospital and the physicians treating Grigoryan. According to them, the state of health of the latter is stable, and he will be transferred from the intensive care unit to the ward today or tomorrow.
“Representatives of the embassy are in constant communication with the doctors and will make additional statements on this issue,” the statement concluded.