Արցախի Հանրապետության պարետ Ժիրայր Միրզոյանն այսօր ստորագրած որոշմամբ փոփոխություններ է կատարել 2020թ. ապրիլի 13-ի որոշման մեջ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
«Արցախի Հանրապետության պարետ Ժիրայր Միրզոյանի 2020 թ. օգոստոսի 20-ի ստորագրած N57 որոշման (http://bit.do/fHEEs) համաձայն՝ լրացումներ են կատարվել ԱՀ պարետի 2020թ. ապրիլի 13-ի «Հավաքներ կամ հանրային միջոցառումներ իրականացնելու սահմանափակումների կիրառումն ապահովելու մասին» N2 որոշման մեջ, որի համաձայն որոշմամբ սահմանված կարգավորումից բացառություն կարող են արվել միայն Պարետի ցուցումով բացառիկ դեպքերում»:

Commandant of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Zhirayr Mirzoyan today signed a decision on making amendments to the decision adopted on April 13, 2020, as reported the Information Headquarters of Artsakh.
“According to Decision N 57 signed by Commandant of Artsakh Zhirayr Mirzoyan on August 20, 2020, supplements have been made to Decision N 2 of the Commandant to ensure application of the restrictions for holding gatherings or public events dated April 13, 2020, according to which an exception from the regulation set under the Decision can be made only in exclusive cases under the instruction of the Commandant.”