Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) նախագահ Մուհամեդ բեն Զայիդ Ալ Նահայանի ընտանիքն ամենահարուստն է աշխարհում, տեղեկացրել է The Times թերթը։
Նշվել է, որ նրա հարստության հիմքը կազմում են էներգառեսուրսների վաճառքից ստացվող եկամուտները, ինչպես նաեւ բանիմաց ներդրումային քաղաքականությունը, այդ թվում միջոցների ներդնումը տարբեր ընկերություններում եւ անշարժ գույքի շուկայում։ Bloomberg գործակալության տվյալներով՝ Ալ Նահայանի կարողությունը գնահատվում է մոտ 300 մլրդ դոլար։
Աբու Դաբիի այս ընտանիքին է պատկանում Royal Group ընկերությունը, որտեղ աշխատում է ավելի քան 27 հազար մարդ տարբեր ոլորտներում՝ ֆինանսներից մինչեւ ռոբոտատեխնիկա։ Ընտանիքին են պատկանում բաժնեմասեր անգլիական «Մանչեսթր Սիթի» ֆուտբոլային ակումբից, Իլոն Մասկի SpaceX ընկերությունից եւ երգչուհի Ռիհաննայի Savage x Fenty նորաձեւության տնից։
Վարկանիշի երկրորդ հորիզոնականում ամերիկյան Ուոլթոն ընտանիքն է, որը Walmart խանութների ցանցի սեփականատերն է, նրա կարողությունը գնահատվում է 224,5 մլրդ դոլար։ Հնգյակում տեղ են գտել նաեւ համանուն հրուշակեղենային ընկերության հիմնադիր Մարսերի ընտանիքը (160 մլրդ դոլար), Կոխ ընտանիքը (128,8 մլրդ), որը կառավարում է Koch Industries արդյունաբերական կոնգլոմերատը, եւ Սաուդյան Արաբիայի թագավորական ընտանիքը (105 մլրդ դոլար)։

The family of President of the United Arab Emirates (UAE) Mohamed bin Zayed Al Nahyan was recognized the richest in the world, the Times reported.
The the basis of its wealth is the income from energy trading, as well as intelligent investment policies, including investments in various companies and real estate markets. According to the Bloomberg agency, the state of Al Nahyanov is estimated at about $ 300 billion.
The family from Abu Dhabi owns the Royal Group Company, which employs more than 27 thousand people involved in various spheres - from finance to robotics. The family owns shares in Manchester City, the company of Elon Musk SpaceX and a fashion house of singer Rihanna Savage x Fenty.
Located on the second line of the ranking is the American family Walton, owners of the Walmart chain, whose fortune is estimated at $224.5 billion.
Also in the top five includes the Mars family ($ 160 billion), the founders of the eponymous confectionery company, the Koch family ($ 128.8 billion), managing the industrial conglomerate Koch Industries, and the Saudi royal family ($ 105 billion).