Արեւմուտքն այժմ նոր ռազմավարություն է մշակում՝ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները շրջանցելու ցանկացած ուղի փակելու համար, հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Հիմա Արեւմուտքում հիստերիկ նոր ալիք է բարձրացել, իբր, Ռուսաստանն անգամ այս պայմաններում մեծացնում է իր արտաքին առեւտուրը։ Եվ այժմ նրանք նոր ռազմավարություն են մշակում Արեւմուտքում՝ արգելափակել պատժամիջոցները շրջանցելու ցանկացած ուղի»,-ասել է նա։
«Այսինքն՝ արդեն ոչ միայն պատժամիջոցներ ենք հայտարարել Ռուսաստանի դեմ, այլ ձեզ կոչ ենք անում անել նույնը։ Դա արդեն ինքնուրույն լինելու արգելք է»,-հավելել է նա։

Запад сейчас разрабатывает новую стратегию по перекрытию любых каналов обхода санкций против России, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров, передает РИА Новости.
«Сейчас вот поднялась на Западе новая истеричная волна - мол, Россия наращивает даже в этих условиях свою внешнюю торговлю, не порядок. И сейчас у них разрабатывается новая стратегия на Западе - перекрывать любые каналы обхода санкций», - сказал он в эфире программы «Большая игра».
«То есть это уже не просто мы объявили санкции против России и вас призываем сделать то же самое. Это уже запрет быть самостоятельным», - добавил министр.