Փարիզը կներդնի բոլոր ջանքերը ԼՂ խնդրում քաղաքական լուծման հասնելու համար: Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանը երկրի խորհրդարանում ունեցած ելույթի ժամանակ, հաղորդում է «Սպուտնիկ-Արմենիան»:
Նախարարը նշել է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող դեպքերը մտահոգիչ են, առավել եւս, որ բախումները եղել են ոչ թե Ղարաբաղում, այլ Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանին:
«Ռազմական լուծում չի կարող լինել: Պետք է գտնել քաղաքական լուծում, եւ ես հույս ունեմ, որ այն կհաջողվի գտնել»,-ասել է նախարարը:
Նա նաեւ հիշեցրել է, որ Ֆրանսիան ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եռանախագահության մեջ է, որը զբաղվում է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմամբ:

Paris will make every effort to reach a political solution to the Nagorno-Karabakh conflict. This statement came from French Minister of Europe and Foreign Affairs Jean-Yves Le Drian during his speech in the French parliament, Sputnik-Armenia reported.
The Minister noted that the recent incidents on the Armenian-Azerbaijani border are worrying, especially since the clashes took place on the Armenia-Azerbaijan border and not in Karabakh.
"There can be no military solution. A political solution must be found, and I hope it will be found," he said.
He also reminded that France is a co-chair country of the OSCE Minsk Group, which deals with the settlement of the Karabakh conflict.