Փարիզի ոստիկանությունը ձերբակալել է փարիզյան La Comedie Italienne թատրոնի տնօրենին, ով փորձել է կոտրել է Ելիսեյան պալատի դարպասները՝ որպես բողոքի նշան մշակույթի բնագավառում վարվող պետական քաղաքականության դեմ:
Իտալիայի քաղաքացի, ռեժիսոր Աթիլիո Մաջուլին, ով Փարիզում գլխավորում է իտալական կատակերգական թատրոնը, սեփական ավտոմեքենայով փորձել է կոտրել Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի նստավայրի դարպասները:
Դարպասը փոքր-ինչ վնասվել է, իսկ տղամարդուն տեղափոխել են հիվանդանոց: Միջադեպից հետո Մաջուլին կորցրել է գիտակցությունը, նրան հասցրել են հիվանդանոց: Իրավապահ մարմինները ցանկանում են ստուգել նաեւ ձերբակալվածի հոգեկան առողջությունը:
Նախնական տվյալների համաձայն՝ Մաջուլին այդ կերպ ցանկացել է իր բողոքն արտահայտել ընդդեմ իր գլխավորած փարիզյան La Comedie Italienne թատրոնի ֆինանսավորման կրճատման:
Հաղորդում են, որ սա բողոքի նրա առաջին ակցիան չէ: Ավելի վաղ իտալացին հրապարակայնորեն  այրել էր Առլեկինի կերպարանքը եւ բաժանել էր թռուցիկներ՝ կոչ անելով վերականգնել իր թատրոնի ֆինանսավորումը: Միջադեպ տեղի է ունեցել նաեւ Ելիսեյան պալատից ոչ հեռու, որտեղ գտնվում է Ֆրանսիայի նախագահի նստավայրը: Նրան ձերբակալել են ոստիկանները, այնուհետ հարցաքննությունից հետո առանց մեղադրանք ներկայացնելու ազատ են արձակել:

Полиция Парижа задержала директора парижского театра
Гражданин Италии, режиссер Аттилио Маджулли, возглавляющий итальянской комедийный театр в Париже, на собственном автомобиле попытался протаранить ворота резиденции президента Франции Франсуа Олланда.
Ограда получила незначительные повреждения, а самого мужчину госпитализировали. После инцидента Маджулли потерял сознание и был доставлен в больницу. В правоохранительных органах хотят также проверить психическое состояние задержанного.
По предварительным данным, Маджулли таким образом выразил свой протест против сокращения финансирования возглавляемого им парижского театра
Сообщается, что это не первая акция протеста директора театра. Ранее итальянец публично сжег фигуру Арлекина и разбрасывал листовки с призывами восстановить финансирование его театра. Инцидент также произошел неподалеку от Елисейского дворца, где находится резиденция президента Франции. Он был задержан полицейскими и после допроса был отпущен без предъявления обвинений со стороны французских властей.