Արդեն նոր մանրամասներ են հայտնի քալիֆորնիական Բըրբենք քաղաքում պահեստի հրաձգության վերաբերյալ: Ինչպես գրում է «Burbank Leader»-ը, ոստիկանությունը համարում է, որ դա մահափորձ էր. ամուսինը սկզբում կրակել է կնոջ վրա, ապա ինքն իրեն:
Ոստիկանության կարծիքով՝ 50-ամյա ամուսինը, ում անունը չեն հայտնում, փորձել է սպանել իր 47-ամյա կնոջը, որից հետո ինքնասպան է եղել: Նրա մարմինը հայտնաբերվել է կցասայլով մեքենայի սրահում: Հրազենային վնասվածք ստացած կնոջը տեղափոխել են վնասվածքաբանական բժշկական կենտրոն: Բժիշկների կանխատեսումների համաձայն՝ նա կապրի: Հաղորդում են, որ զույգը Սանլենդից մեքենան պահում էր պահեստի տարածքում: Մեքենայի սրահում, որտեղ գտել են մարմինը, ատրճանակ է գտնվել: Հետաքննությունը շարունակվում է:
Ինչպես նախկինում հաղորդում էր NEWS.am-ը, Բըրբենք քաղաքի պահեստում հրաձգության հետեւանքով սպանվել է մի տղամարդ եւ վիրավորվել մի կին, որի հետ հաղորդակցվելու համար հայերենի թարգմանիչ է պահանջվել: Ոստիկանները ահազանգի հետքերով մեկնել են բեռնատարների եւ ավտոֆուրգոնների պահեստ, որտեղ կրակոցներ էին հնչել: Այնուհետ խուզարկուները խնդրել են իրենց  հայերենի թարգմանիչ տրամադրել եւ բուժկենտրոն են ուղեւորվել՝ վիրավոր կնոջից ցուցմունք վերցնելու:

Уже известны новые подробности относительно стрельбы на складе в калифорнийском городе Бербанк. Как пишет «Burbank Leader», полиция считает, что это было покушением на убийство и самоубийством: муж сначала выстрелил в жену, а затем в себя.
По мнению полиции, 50-летний муж, имя которого не названо, попытался убить свою 47-летнюю жену, а затем выстрелил и убил себя. Его тело было обнаружено в кабине тягача с прицепом. Должно быть произведено вскрытие. Получившая огнестрельное ранение женщина была доставлена в местный центр травматологии. По прогнозам врачей, она выживет. Сообщается, что эта пара из Санленда хранила тягач с прицепом на территории склада. В кабине, где было найдено тело мужчины, обнаружен пистолет. Расследование продолжается.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, вследствие стрельбы на складе в калифорнийском городе Бербанк был убит мужчина и ранена женщина, для общения с которой потребовался переводчик с армянского языка. Полицейские выехали по вызову на склад грузовиков и автофургонов, где имела место стрельба. Затем детективы попросили предоставить им переводчика с армянского языка и отправились в медицинский центр, чтобы получить показания раненой женщины.