Երեւանում սեպտեմբերի 8-ին կկայանա ԱՊՀ անդամ պետությունների՝ երկաթուղային տրանսպորտի անվտանգ տեղաշարժի հարցերով խորհրդի հանձնաժողովի նիստը: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեցին «Հարավ-կովկասյան երկաթուղի» ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Նիստին կմասնակցեն Բելառուսի, Վրաստանի, Ղազախստանի, Ղըրղզստանի, Լատվիայի, Լիտվայի, Մոլդովայի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի, Ուզբեկստանի, Ուկրաինայի, Էստոնիայի երկաթուղային վարչությունների ներկայացուցիչներ:
Հանձնաժողովի հիմնական նպատակներն են, մասնավորապես, միջազգային երկաթուղային հաղորդակցությունում անվտանգ տեղաշարժի ապահովման ոլորտում միասնական քաղաքականության ձեւավորումը, անվտանգ երթեւեկության հարցերում գործողությունների համակարգումը, երկաթուղային տրանսպորտով տեղաշարժի անվտանգության բարձրացման շուրջ առաջարկների նախապատրաստումը:

YEREVAN. - Meeting of the member states of the CIS Railway Transport Council Commission will take place in Yerevan on September 8, South Caucasus Railway CJSC press-service reports.
The session will be attended by the railway administration representatives of Belarus, Georgia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Latvia, Lithuania, Moldova, Russia, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Ukraine and Estonia.
The main tasks of the Commission are, specifically, the establishment of single policy in the area of ensuring the movement security in the international railway communication, coordination of actions related to the movement security and preparation of proposals on increasing movement security in railway transport.