Երեւանում սեպտեմբերի 8-ին կկայանա ԱՊՀ անդամ պետությունների՝ երկաթուղային տրանսպորտի անվտանգ տեղաշարժի հարցերով խորհրդի հանձնաժողովի նիստը: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեցին «Հարավ-կովկասյան երկաթուղի» ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Նիստին կմասնակցեն Բելառուսի, Վրաստանի, Ղազախստանի, Ղըրղզստանի, Լատվիայի, Լիտվայի, Մոլդովայի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի, Ուզբեկստանի, Ուկրաինայի, Էստոնիայի երկաթուղային վարչությունների ներկայացուցիչներ:
Հանձնաժողովի հիմնական նպատակներն են, մասնավորապես, միջազգային երկաթուղային հաղորդակցությունում անվտանգ տեղաշարժի ապահովման ոլորտում միասնական քաղաքականության ձեւավորումը, անվտանգ երթեւեկության հարցերում գործողությունների համակարգումը, երկաթուղային տրանսպորտով տեղաշարժի անվտանգության բարձրացման շուրջ առաջարկների նախապատրաստումը:

В Ереване 8 сентября состоится заседание Комиссии Совета по железнодорожному транспорту государств-участников Содружества по вопросам безопасности движения на железнодорожном транспорте. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-служба ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога».
В заседании примут участие представители железнодорожных администраций Белоруссии, Грузии, Казахстана, Киргизии, Латвии, Литвы, Молдовы, России, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана, Украины, Эстонии.
Основными задачами комиссии являются, в частности, формирование единой политики в области обеспечения безопасности движения в международном железнодорожном сообщении, координация действий в вопросах безопасности движения, подготовка предложений по повышению безопасности движения на железнодорожном транспорте.
Строительство новой дороги в селе Киранц будет осуществлено в форме закупки у одного лица
С этой целью Министерству территориального управления и инфраструктур Армении выделено 9 млн. 613 тыс. драмов…