Հայաստան մեկնելու համար Ռուսաստանի քաղաքացիներն արդեն արտասահմանյան անձնագրի կարիք չունեն՝ այս կարգը հաջողությամբ գործում է: Մայիսի 3-ին՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց կառավարությանն առընթեր Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության ղեկավար Սերգեյ Ավետիսյանը:
Փետրվարի 23-ից օդային ճանապարհով ներքին անձնագրերով Հայաստան է ժամանել արդեն 7066 ուղեւոր: «Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկները կարեւոր դերակատարում ունեն Հայաստանի ուղեւորահոսքի մեջ: Հիմա, երբ Ռուսաստանի կառավարության հետ բանակցություններն ավարտվել են, եւ համաձայնագիրը հաջողությամբ գործում է, Հայաստանը կկարողանա ՌԴ-ից ավելի մեծ թվով զբոսաշրջիկներրի ներգրավել»,- հավելեց Ավետիսյանը:

Для поездок в Армению гражданам России уже не нужен загранпаспорт – этот порядок успешно действует. Об этом заявил на встрече с журналистами 3 мая руководитель Главного управления гражданской авиации при Правительстве Армении Сергей Аветисян.
С 23 февраля в Армению по внутренним паспортам воздушным путем  прибыло уже 7066 пассажиров. «Российские туристы играют важную роль в пассажиропотоке Армении. Теперь, когда переговоры с Правительством России завершились, и соглашение успешно действует, Армения сможет привлечь ещё больше туристов из РФ», - добавил Аветисян.