Հայաստան մեկնելու համար Ռուսաստանի քաղաքացիներն արդեն արտասահմանյան անձնագրի կարիք չունեն՝ այս կարգը հաջողությամբ գործում է: Մայիսի 3-ին՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց կառավարությանն առընթեր Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության ղեկավար Սերգեյ Ավետիսյանը:
Փետրվարի 23-ից օդային ճանապարհով ներքին անձնագրերով Հայաստան է ժամանել արդեն 7066 ուղեւոր: «Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկները կարեւոր դերակատարում ունեն Հայաստանի ուղեւորահոսքի մեջ: Հիմա, երբ Ռուսաստանի կառավարության հետ բանակցություններն ավարտվել են, եւ համաձայնագիրը հաջողությամբ գործում է, Հայաստանը կկարողանա ՌԴ-ից ավելի մեծ թվով զբոսաշրջիկներրի ներգրավել»,- հավելեց Ավետիսյանը:

YEREVAN. – Russian citizens no longer need international passports to travel to Armenia, and this procedure is operating with success.
Sergey Avetisyan, Head of the General Department of Civil Aviation of Armenia, stated the above-said at a press conference on Wednesday.
He noted that ever since February 23, a total of 7,066 passengers with Russian internal passports had arrived in Armenia by plane.
“Russian tourists have an important role in the passenger flow of Armenia, “ added Avetisyan. “Now, when negotiations have ended with the government of Russia and the [respective] agreement is working with success, Armenia will be able to draw more number of tourists from the Russian Federation.”