Ահազանգեր կան, որ շուկան թանկ է, ուզեցի համոզվել, նաեւ պատճառները հասկանալ: Այս մասին, այսօր՝ ԳՈՒՄ-ի շուկայում լրագրողների հետ զրւոյցում նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հիմնականում համոզվեցի, որ օրինակ, պոմիդորի, վարունգի, սմբուկի ու մի շարք էս սեզոնի կարեւոր բանջարեղենների գները, իսկապես, տարօրինակ բարձր են, եւ, ընդհանրապես, տարօրինակ է, որ այս սեզոնին ջերմոցային լոլիկ եւ վարունգ է հայտնվել շուկայում, որովհետեւ Հայաստանի համար մի քիչ անսովոր է: Այս սեզոնին պետք է, որ դաշտի բանջարեղեն լինի», - նշեց Փաշինյանը:
Անդրադառնալով ոռոգման խնդրին, վարչապետը նշեց, որ խնդիր կա, բայց պետք հասկանալ, թե խնդիրը որն է. խնդիրն այն է, որ ջուր չկա՞, թե կա, բայց վատ է օգտագործվում եւ ոմանք չարաշահումներ են անում. «Ես պնդում չեմ անում, ես ասում եմ, որ այդպիսի խնդիրներ կան. քանի դեռ հիմնավոր բան չկա, չեմ կարող պնդել»:
Հարցին, թե գյուղմթերքի գներին ծանոթանալուց հետո, ինչ քայլ է հաջորդելու, Փաշինյանը պատասխանեց. «Հիմա գնում եմ ԿԲ նախագահի հետ հանդիպման՝ գնաճի թեման նաեւ քննարկելու»:

YEREVAN. – There have been warnings that the agricultural products is too expensive, so I wanted to see for myself and also understand the reasons, Armenian PM Nikol Pashinyan told reporters at a farmer's market Monday, August 27.
“I mainly learnt that e.g. tomatoes, cucumbers, eggplants and a number of other important seasonal vegetables are really expensive. And in fact it is strange that at this time there are greenhouse tomatoes and cucumbers on the market as it is a little unusual for Armenia. There have to be vegetables from the fields now,” said PM.
Speaking about irrigation water PM said it still has to be clarified whether the problem is in the absence of water or in the poor managing and abuse by some people. Pashinyan emphasized that he cannot make a clear statement unless there is reasonable proof.
Asked what he plans to do after learning the prices of agricultural goods PM answered: “I am now going to meet with the head of Central Bank and discuss the topic of inflation as well”.