Մեծ Բրիտանիայի՝ աշխատանքից ազատված պաշտպանության նախարար Գեւին Ուիլյամսոնը մեղադրել է երկրի վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ անվանելով լեյբորիստների հետ բրեքզիթի շուրջ նրա բանակցությունները «լուրջ սխալ», գրում է The Mirror-ը:
Ուիլյամսոնը, որն ազատվել էր աշխատանքից Huawei չինական ընկերության հետ կապված տեղեկատվության արտահոսքի պատճառով, հայտարարել է, որ բրեքզիթի հարցով կառավարության բանակցություններն ընդդիմության հետ կունենան ճակատագրական հետեւանքներ, եւ ընդգծել է, որ լեյբորիստների ղեկավար Ջերեմի Քորբինի նպատակը խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումն է:
Նա մեղադրել է Մեյին քաղաքական միամտության մեջ լեյբորիստների հետ ապարդյուն բանակցություններ վարելու համար եւ կոչ արել նրան կատարել ճիշտ ընտրություն:
«Լեյբորիստների հետ այդ բանակցություններն ապարդյուն են: Եւ դրանք ոչ միայն չեն հասցնի Մեծ Բրիտանիային ԵՄ կազմից դուրս գալուն, այլ նաեւ իրենցից ներկայացնում են դավաճանություն 2016 եւ 2017 թթ. մեզ հրահանգներ տված մարդկանց նկատմամբ»,-գրել է Ուիլյամսոնը Mail պարբերականում հրապարակված իր հոդվածում:
Ավելի վաղ որոշ ԶԼՄ-ներ գրել են, որ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը մեղադրել է Ուիլյամսոնին, որ վերջինս կասկածել է վարչապետի՝ առողջական խնդիրների պատճառով երկիրը կառավարելու ունակության մեջ:

The dismissed UK Secretary of Defense Gavin Williamson attacked Prime Minister Theresa May, calling her Brexit talks with Labor a 'grave mistake’, The Mirror reported.
Williamson, who was fired due to a leak of information related to the Chinese company Huawei, said that government talks with the Brexit opposition would have fatal consequences and pointed that Labour Party leader Jeremy Corbyn's goal is to bring a general election.
He labelled May as 'politically naive' for going into fruitless talks with Labour and urged her to 'make the right choice’.
“These talks with Labour are fruitless and not only will they not deliver the Brexit that people voted for - they are a betrayal of the direct instructions the people gave us in 2016 and 2017,” he added.
Earlier, some media wrote that the British Prime Minister accused Williamson of questioning whether she would be able to head the government because of health problems.