ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ հուլիսի 24-ին, կազմել է 485.29 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 0.10 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 562.79 դրամ (աճել է 0.36 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 618.07 դրամ (աճել է 0.47 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.80 դրամ (նվազել է 0.02 դրամով)։
Նշենք, որ նախօրդ 2 օրերին եվրոն թանկացել էր ավելի քան 9 դրամով:
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 356.67 դրամ, ոսկի՝ 29,306.05 դրամ, պլատին՝ 14,135.81 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 485.29/$1 in Armenia on Friday (up by 0,10), according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 562.79 (up by AMD 0.36), that of one UK pound totaled AMD 618.07 (up by AMD 0.47), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.80 (down by AMD 0.02).
In addition, one gram of silver, gold, and platinum amounted to AMD 356.67, AMD 29,306.05, and AMD 14,135.81, respectively.