Այս պահին ինքնակազմակերպվել է 89 անձ՝ 33 ավտոմեքենայով ու հայտնել ցանկություն մեր կողմից առաջարկված տարբերակով ՀՀ վերադառնալու համար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Ինչպես հիշում եք, տասն օր առաջ դիմել էի վարչապետ Փաշինյանին՝ առաջարկելով կազմակերպել ՀՀ քաղաքացիների եւ նրանց շարժական գույքի՝ Վրաստանի տարածքով հատուկ շարասյունով ոստիկանական ուղեկցությամբ վերադարձը հայրենիք։
Տեղեկացնում եմ, որ այս պահին ինքնակազմակերպվել է 89 անձ՝ 33 ավտոմեքենայով ու հայտնել ցանկություն մեր կողմից առաջարկված տարբերակով ՀՀ վերադառնալու համար։
Այդ անձանց տվյալները քիչ առաջ փոխանցել եմ վարչապետին ու հայտնել, որ ցանկը վստահաբար կարող է ընդլայնվել, եթե ՀՀ կառավարությունը բանակցությունների արդյունքներով հանդես գա հայտարարությամբ, որ հստակ որոշված օրը վերոնշյալ եղանակով մեր քաղաքացիները տեղափոխվելու են հայրենիք։
Սույն առաջարկության կապակցությամբ կառավարության պատասխանը եւս կհրապարակվի իմ պաշտոնական էջում»։
Ինչպես հիշում եք, տասն օր առաջ դիմել էի վարչապետ Փաշինյանին՝ առաջարկելով կազմակերպել ՀՀ քաղաքացիների և նրանց շարժական...

Ten days ago, I had applied to Prime Minister [Nikol] Pashinyan, proposing to organize the return of RA [Republic of Armenia] citizens and their movable property to the homeland, accompanied by police, on a special convoy, via Georgia. Edmon Marukyan, chairman of the opposition Bright Armenia Party and head of its parliamentary faction, wrote about this on his Facebook page.
"I inform that at this moment, 89 [such] people have self-organized with 33 cars, and expressed a wish to return to the RA by the option we offered.
"I have just recently passed the data of those people to the Prime Minister, and informed that the list can surely expand if the RA government makes an announcement—as a result of talks—that our citizens will be transferred to the homeland on the clearly defined day in the above-mentioned way," Marukyan added, in particular.