Նախագահ Դոնալդ Թրամփը հարցազրույցում խոստովանում է, որ իրեն դուր են գալիս ավտորիտար առաջնորդները՝ ասելով, թե որքան նրանք ավելի «կոշտ ու զայրացած» են, այնքան լավ է նրանց հետ լեզու գտնում։
Լրագրող Բոբ Վուդվորդը տեսագրությունը միացրել է NBC Today հաղորդման եթերում՝ իր «Ցասում» գրքի հրատարակումից առաջ, որը հիմնված է Թրամփի հետ 18 ձայնագրված հարցազրույցների վրա:
Թողարկվելիք տեսանյութերի վերջին հատվածում Թրամփը բացատրում է, թե ինչու է այդքան մտերիմ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ:
Թրամփը նաեւ զարմացրել է Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի, Չինաստանի առաջնորդ Սի Ցզինպինի, Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մուհամմեդ բեն Սալմանի վերաբերյալ իր անսովոր վարդագույն անձնական գնահատականներով:
«Ես շատ լավ եմ շփվում Էրդողանի հետ, չնայած չպետք է դա անեի, քանի որ բոլորը ասում էին. «Ինչ սարսափելի տղա է», - ասում է Թրամփը հունվարի 22-ին ձայնագրված հարցազրույցում: «Դա լավ է աշխատում ինձ համար: Ես կարող եմ ձեզ ասել, որ որքան ավելի կոշտ ու զայրացած լինեն, այնքան լավ եմ յոլա գնում նրանց հետ»,- ասել է նա:

Президент Дональд Трамп признает в записи интервью, что ему нравятся авторитарные лидеры, говоря, что чем они «жестче и злее», тем лучше он ладит с ними.
Журналист Боб Вудворд включил запись в программе NBC Today перед выходом своей книги «Ярость», которая основана на 18 записанных на пленку интервью с Трампом.
В последнем фрагменте записей, которые будут опубликованы, Трамп объясняет, почему он так близок с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом,.
Трамп также привлек внимание своими необычно радужными личными оценками северокорейского  лидера Ким Чен Ына, лидера Китая Си Цзиньпина, российского президента Владимира Путина, наследного принца Саудовской Аравии Мохаммеда бин Салмана.
«Я очень хорошо лажу с Эрдоганом, хотя  не должен ы этого делать, потому что все говорят: «Какой он ужасный парень », - говорит Трамп в интервью, записанном 22 января. «Для меня это хорошо работает. Я могу вам сказать, что чем жестче и злее они, тем лучше я с ними лажу», - сказал он.