ԱՄԷ-ի իշխայությունները չեղարկել են ալկոհոլի օգտագործման, ինքնասպանության փորձի եւ ամուսնական կապեր չունեցող զույգերի համակեցության համար պատիժը, հաղորդում է ՌԻԱ-Նովոստի-ն:
Փոփոխությունները քաղաքացիական հարաբերությունների եւ անձնական կարգավիճակի մասին օրենքներում եւ քրեական օրենսգրքում արդեն կատարվել են: Մասնավորապես, չեղարկվել է, այսպես կոչված «պատիվը պաշտպանելու հանցագործությունը» մեղմել ենթադրող հոդվածը:
Ինչպես գրում է National պարբերականը, փոփոխություններից հետո ալկոհոլի օգտագործումն այլեւս քրեական հանցագործություն չի համարվում ԱՄԷ-ում: Այժմ 21 տարեկանից բարձր քաղաքացիներին կթույլատրվի օգտագործել ալկոհոլ մասնավոր կարգով կամ որոշակի հանրային վայրերում: Ավելի վաղ ԱՄԷ-ում ալկոհոլի օգտագործումը թույլատրված էր միայն զբոսաշրջիկներին կամ օտարերկրյա քաղաքացիներին, եթե նրանց 21 տարին լրացել էր եւ նրանք մահմեդական չէին:

Власти ОАЭ отменили наказания за употребление алкоголя, попытку самоубийства и разрешили сожительство для пар, не состоящих в браке, сообщает РИА Новости
Эмиратское агентство WAM сообщило, что в субботу президент ОАЭ Халифа бен Зейд Аль Нахайян утвердил внесение поправок в некоторые положения законов о личном статусе и гражданских отношениях и уголовного и уголовно-процессуального кодексов. В частности, отменена статья, предусматривающая смягчение за так называемое «преступление в защиту чести».
Как пишет эмиратское издание National, после утверждения поправок употребление алкоголя больше не является уголовным преступлением в ОАЭ. Теперь гражданам старше 21 года разрешено употреблять алкоголь в частном порядке или в определенных общественных местах. Ранее употребление и приобретение алкоголя в ОАЭ было разрешено только туристам и иностранным гражданам, если они находятся в возрасте от 21 года и не являются мусульманами.