Միլիարդատեր Անտո Մարդենի՝ iPad-ով կառավարվող սուպերզբոսանավը վաճառքի է հանվել 15 մլն դոլարով, հաղորդում է CNN-ը:
Զբոսանավի դիզայները Ջոն Շատտլվորտն է: Զբոսանավը հիշեցնում է Ջեյմս Բոնդի մասին ֆիլմերում պատկերված նավերը:
Նշվում է, որ զբոսանավի առանձնահատկություններից մեկն այն է, որ այն ջրի մեջ ընկղմվում է նավի միայն 20%-ը, ինչի արդյունքում օգտագործվում է վառելիքի ընդամենը 14%-ը:
Զբոսանավի վրա կա 4 ննջասենյակ, 3 լոգասենյակ եւ բաց երկնքի տակ բար, իսկ գիշերը զբոսանավի վրա կապույտ լույսեր են վառվում:

Суперъяхта Адастра миллиардера Анто Мардена, получившая ряд призов за уникальный дизайн в 2013 году,  и управляемая с помощью айпада, выставлена на продажу за 15 млн. долларов, сообщает CNN
Дизайнером яхты в футуристическом стиле и напоминающем судна из фильмов о Джеймсе Бонде, является Джон Шаттлворт.
Отмечается, что одной из особенностей уникального тримарана является то, что в воду погружается лишь 20% судна, в результате чего используется всего 14% топлива, потребляемого традиционными яхтами.
На тримаране расположены  4 спальни, три ванные комнаты и бар под открытым небом, а ночью дно судна загорается голубым светом.