Թուրքիայի «Ազգայնական շարժում» (MHP) կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության փոխնախագահ Օքթայ Վուրալը հայտարարել է, թե Էրդողանի կուսակցությունը 200 հազար հայ բերելով՝ աշխատում է նրանց հող տալ։
Թուրքական Etikhaber կայքի փոխանցմամբ՝ Ազգայնական շարժում» (MHP) կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության փոխնախագահ Օքթայ Վուրալը, անդրադառնալով Դավութօղլուի երեւանյան այցին, հայտարարել է, թե Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ահմեդ Դավութօղլուն Երեւանում խոսել է ինչպես հայը։
«Թուրք ազգի տեսակետը ներկայացնելու փոխարեն, վաճառում է թուրք ազգի պատմությունը։ «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցությունը պատրաստվում է ճանաչել ցեղասպանությունը։ Ես պնդում եմ, որ «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցությունը 200 հազար հայ բերելով՝ աշխատանքներ է իրականացնում հայերին հող տալու համար»,-ասել է Օքթայ Վուրալը։
Նշենք, որ Երեւան կատարելիք այցից առաջ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ահմեդ Դավութօղլուն իրեն ուղեկցող լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, թե իրենք չեն խրախուսում տեղահանությունը եւ որ այն անմարդկային քայլ է եղել։

Вице-председатель фракции партии «Националистическое движение» (MHP) в парламенте Турции Октай Вурал заявил, что партия Эрдогана привезет 200 тысяч армян и постарается передать им землю.
Как передает турецкий сайт Etikhaber, Октай Вурал, говоря о визите министра иностранных дел Турции Ахмеда Давудоглу в Ереван, заявил, что министр говорил в Ереване как армянин.
«Вместо того, чтобы представить точку зрения турецкого народа, он продает историю нации. Партия Справедливости и развития собирается признать геноцид. Я утверждаю, что партия, привезя 200 тысяч армян, ведет работу по предоставлению им земли»,- заявил Вурал.
Отметим, что перед приездом в Ереван, министр иностранных дел Турции Ахмет Давутоглу в беседе с сопровождавшими его журналистами заявил, что они (ПСР) «не поддерживают депортацию армян и что это был бесчеловечный шаг».