Իրանի կողմից իր կենսական շահերին սպառնացող ցանկացած սպառնալիքի պատասխանը չի սահմանափակվի որոշակի տարածաշրջանով: Այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) հրամանատար, գեներալ-մայոր Հոսեյն Սալամին, փոխանցում է Tasnim-ը:
Նրա խոսքով` ԻՀՊԿ-ն չի սահմանափակելու իր գործունեությունը կոնկրետ աշխարհագրական տարածաշրջանով, երբ խոսքն Իրանի անվտանգության եւ կենսական շահերի պաշտպանության մասին է: «Եթե ինչ-որ մեկը փորձի վտանգի ենթարկել այս հզոր ազգի եւ երկրի շահերը, այն հաստատ անվտանգ տեղ չի գտնի Երկրի վրա»,- նախազգուշացրել է հրամանատարը:
Նա մանրամասն ներկայացրեց ԻՀՊԿ պաշտպանական ռազմավարությունը, որը զուգորդվում է հարձակողական մարտավարության հետ` նախազգուշացնելով թշնամիներին, որ ցանկացած սպառնալիք կամ ագրեսիայի գործողություն ԻՀՊԿ-ն լիարժեք հարձակվողական ուժի կվերածի:

Ответ Ирана на любую угрозу его жизненным интересам не будет ограничиваться конкретным регионом. Об этом заявил командующий Корпусом стражей исламской революции генерал-майор Хоссейн Салами, передает Tasnim.
По его словам, КСИР не будет ограничивать свою деятельность конкретным географическим регионом, когда речь идет о защите безопасности и жизненно важных интересов Ирана. «Если кто-то попытается поставить под угрозу интересы этой великой нации и страны, он точно не найдет безопасного места на Земле», - предупредил командующий.
Он подробно остановился на стратегии обороны КСИР, которая сочетается с тактикой нападения, предупредив врагов, что любая угроза или акт агрессии превратит КСИР в полностью наступательную силу. Командующий отметил, что защитные возможности ВМС КСИР охватывают широкий спектр тактических приемов, таких как бой на близком расстоянии, ближний бой в отдаленных районах и дистанционный бой.