Հնդկաստանի փոխնախագահ Համիդ Անսարին այցով կժամանի Հայաստան:
Ապրիլի 24-ից 26-ը տեղի ունենալիք այցի ընթացքում փոխնախագահին կուղեկցեն նրա կինը՝ Սալմա Անսարին, միջին եւ միկրոձեռնարկությունների նախարար Հիրիռաջ Սինգհը, պատգամավորներ, նաեւ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ եւ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ: Այս մասին հայտնում է հնդկական Press Trust of India գործակալությունը:
Անսարին բանակցություններ կվարի նախագահի, վարչապետի եւ ԱԳ նախարարի հետ:
«Այցի նպատակը երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների հետագա խորացումն է, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակում համագործակցության եւ գործընկերության հետագա զարգացման հարցերը»,- լրագրողներին ասել է ԱԳՆ ներկայացուցիչ Փրեթի Սարանը:
Անսարին կհանդիպի նաեւ Երեւանի պետական համալարանի ուսանողների եւ դասախոսների հետ: «Մենք նշում ենք Հայաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը, եւ համանման բարձրաստիճան այցերը կնպաստեն երկրների հետագա հաաբերություններին»,- նշել է Սարանը:

Вице-президент Индии Хамид Ансари прибудет с визитом в Армению.
В ходе визита с 24 по 26 апреля вице-президента будет сопровождать его супруга Сальма Ансари, министр средних и микро-предприятий Гирирадж Сингх, депутаты, а также высокопоставленные должностные лица и представители СМИ, сообщает индийское агентство Press Trust of India.
Ансари проведет переговоры с президентом, премьер-министром и главой МИД.
«Цель визита - дальнейшее укрепление дружественных отношений между двумя странами, вопросы дальнейшего развития сотрудничества и партнерских отношений по широкому кругу вопросов, представляющих обоюдный интерес», - заявила журналистам представитель МИД Прети Саран.
Ансари также проведет встречу со студентами и преподавателями ЕГУ. «Мы отмечаем 25-ую годовщину установления дипломатических отношений с Арменией, и подобные высокопоставленные визиты будут способствовать дальнейшим отношениям между странами», - отметила Саран.