Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Բեռնի Սանդերսը ենթարկվել է անհապաղ վիրաբուժական միջամտության սրտի նոպայից հետո, տեղեկացնում է BBC-ն՝ հղում կատարելով Սանդերսի ընտրարշավի գրասենյակին։
Սենատորին հիվանդանոց են տարել երեքշաբթի. նա դժգոհել է կրծքավանդակի ցավից Նեւադայում նախընտրական միջոցառման ժամանակ։
Բժիշկները տեղեկացրել են, որ ստենտավորել են կորոնար զարկերակը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել այն մասին, որ Բեռնի Սանդերսը պատրաստակամություն է հայտնել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը։
Սենատորը խոստացել էր, որ ԱՄՆ նախագահ ընտրվելու դեպքում ապրիլի 24-ին իր ուղերձում օգտագործելու է «ցեղասպանություն» տերմինը, ի տարբերություն ԱՄՆ մյուս նախագահների, որոնք իրենց խոստումը չեն պահել։
MassisPost-ի լրագրողի հարցին՝ «արդյո՞ք դեմ կգնա թուրքական կառավարությանը եւ կօգտագործի «ցեղասպանություն» բառը, Սանդերսը պատասխանել է. «Այո, եւ ես կարծում եմ, որ այդ բանավեճն ավարտված է»։

Кандидат в президенты США от Демократической партии Берни Сандерс подвергся экстренной хирургической операции после сердечного приступа, сообщает BBC со ссылкой на офис предвыборной кампании Сандерса.
Сенатора отвезли в больницу во вторник: он жаловался на боли в области грудной клетки во время предвыборного мероприятия в Неваде.
Врачи сообщили, что провели стентирование коронарной артерии.
Ранее стало известно о том, что Берни Сандерс выразил готовность признать Геноцид армян.
Сенатор пообещал, что в случае избрания в президенты США, 24 апреля в своем обращении использует термин «геноцид», в отличие от других президентов США, которые свое обещание не сдержали.
На вопрос журналиста MassisPost о том, «пойдет ли он против турецкого правительства и станет ли использовать термин «геноцид»», Сандерс ответил: «Да, и я считают, что эта дискуссия завершена».