Երեւանի նախկին քաղաքապետ, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոբերտ Նազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (Պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ)։ Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 7-ին, NEWS.am-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՔԾ-ի լրատվության ծառայությունից։
ՀՔԾ-ից հայտնեցին, որ Նազարյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան:
Նշենք, որ երեկ ՀՔԾ-ն այդ առնչությամբ տարածել էր հայտարարություն։
Ըստ ՀՔԾ հաղորդագրության՝ Ռոբերտ Նազարյանը ձերբակալվել է պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու կասկածանքով։ Փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Նազարյանն առանձին տնտեսվարող սուբյեկտի համար արտոնություններ սահմանելու անձնական շահագրգռվածությունից եւ խմբային շահերից ելնելով՝ 2011 թվականի ընթացքում չարաշահել է իր պաշտոնեական լիազորությունները, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ:
ՀՔԾ հաղորդագրությունից հետո NEWS.am-ը զրուցել էր Նազարյանի պաշտպան Գագիկ Խաչիկյանի հետ, որը նշել որ՝ առաջադրված կասկածանքն իրականության հետ բացարձակ կապ չունի։
- Կասկածանքն իրականության հետ բացարձակ կապ չունի. Նազարյանին ձերբակալելու որոշումը պաշտպանը բողոքարկել է

Robert Nazaryan, former mayor of Yerevan and ex-chairman of the Public Services Regulatory Commission (PSRC) of Armenia, has been charged with abuse of power; this was reported Friday by the Special Investigation Service (SIS) press service, and in response to an Armenian News-NEWS.am inquiry.
They added that a motion had been filed with the court in order to have Nazaryan arrested as a pretrial measure.
The SIS on Thursday had issued a statement in this regard, according to which Robert Nazaryan was detained on suspicion of abusing his official powers. Accordingly, evidence was obtained that in 2011, Nazaryan had abused his power as then head of the PSRC, and in the interests of establishing privileges for a particular company, thus causing serious consequences.
After the SIS statement, Armenian News-NEWS.am had spoken with Nazaryan's attorney Gagik Khachikyan, who had noted that this suspicion had absolutely nothing to do with reality.