«Վրացական երազանք» կուսակցության թեկնածուներն առաջատարն են բոլոր միամանդատ շրջաններում խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում տեղամասերի 50,45 տոկոսի ձայների հաշվարկից հետո: Այդ տվյալները ներկայացված են Վրաստանի ԿԸՀ կայքում:
Համաձայն այդ տվյալների՝ միայն յոթ մեծանասմական շրջաններում պահանջվում է անցկացնել ընտրությունների երկրորդ փուլ հաղթողին որոշելու համար: Մնացած տարածքներում «Վրացական երազանքի» թեկնածուները հավաքել են ձայների ավելի քան 50 տոկոսը, ինչը նշանակում է հաղթանակ առաջին փուլում: Տվյալները չեն արտացոլում Թբիլիսիի ութ միամանդատ շրջաններում արդյունքները, հաղորդում է Նովոստի-Գրուզիա-ն:
Հոկտեմբերի 31-ին Վրաստանում կայացել են խորհրդարանական ընտրությունները: Դրանք անցել են խառը համակարգով. 120 պատգամավոր ընտրվել է համամասնական համակարգով, իսկ 31-ը՝ մեծամասնական: 150 մանդատի համար պայքարում մասնակցել է 48 կուսակցություն եւ երկու դաշինք:

Кандидаты от партии «Грузинская мечта» лидируют во всех одномандатных округах на парламентских выборах после подсчета голосов с 50,45% участков. Такие данные приводятся на сайте ЦИК Грузии.
Согласно этим данным, только в семи мажоритарных округах по регионам потребуется провести вторые туры выборов для определения победителей. В остальных кандидаты «Грузинской мечты» набирают более 50% голосов, что означает их победу в первом туре. Данные не отражают результаты в восьми одномандатных округах Тбилиси, передает Новости-Грузия.
31 октября в Грузии состоялись парламентские выборы. Они проходили по смешанной системе: 120 депутатов избирались по пропорциональной системе, а 30 — по мажоритарной. В борьбе за 150 мандатов участвовали 48 партий и два блока.