ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախատեսում է ընտրությունների գիշերը Սպիտակ տանն անցկացնել՝ հետեւելով արդյունքներին: Այս մասին Fox News-ին տված հարցազրույցում ասել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քեյլի Մաքինանին:
Նրա խոսքով՝ Թրամփն ու մի քանի օգնականներ ընտրությունների գիշերը «միասին Սպիտակ տանը կլինեն»:
Թրամփի նախընտրական արշավը պլանավորում էր ավանդական երեկույթ կազմակերպել Վաշինգտոնում գտնվող նրա հյուրանոցում: Բայց անցյալ շաբաթ Թրամփն ասել է, որ այլ տարբերակներ է դիտարկում, քանի որ Կոլումբիայի շրջանի կորոնավիրուսի դեմ արարողակարգերը սահմանափակում են հավաքների մասնակիցների թիվը:
Անցյալ ամիս Թրամփի քարոզարշավը հանրապետական նախագահի անունով միջոցների հանգանակության էլեկտրոնային նամակներ էր ուղարկել, որոնցում դոնորներին առաջարկվում էր «ընտրությունների գիշերվա երեկույթին միանալ Թրամփի թիմին»՝ Վաշինգտոնի նրա «սիրելի հյուրանոցում»:

Президент США Дональд Трамп планирует провести ночь выборов в Белом доме, наблюдая за результатами. Об этом заявила пресс-секретарь Белого дома Кейли Макинани в интервью Fox News.
По ее словам, Трамп и несколько помощников «будут вместе в Белом доме» в ночь выборов.
Кампания Трампа планировала традиционную вечеринку в его отеле в Вашингтоне, округ Колумбия. Но на прошлой неделе Трамп сказал, что рассматривает другие варианты, потому что протоколы округа Колумбия по коронавирусу ограничивают число участников собраний.
В ходе кампании Трампа в прошлом месяце были разосланы электронные письма о сборе средств на имя президента-республиканца, в которых донорам предлагалась возможность «присоединиться к команде Трампа на вечеринке в ночь выборов» в его «любимом отеле» в Вашингтоне.