Մեծ Բրիտանիայի թագավորական դրամահատարանը թողարկել է Հարրի Փոթերի եւ Էլիզաբեթ II-ի պատկերներով վերջին մետաղադրամն է թողարկել: Այդ մասին գրում է Mirror-ը։
«Հարրի Փոթերը եւ փիլիսոփայական քարը» գրքի հրատարակման 25-ամյակի պատվին թողարկվել է 50 պենսանոց նոր մետաղադրամ՝ Հոգվարթսի էքսպրեսի պատկերով: Սա 50 պենսանոց վերջին կոլեկցիոն մետաղադրամն է, որի մյուս կողմում պատկերված է Նորին Մեծություն Եղիսաբեթ II-ի դիմանկարը:
Ընդհանուր առմամբ հավաքածուն ներառում է չորս մետաղադրամ։ Դրանցից առաջին երկուսի վրա հանգուցյալ թագուհու դիմանկարն է, իսկ վերջին երկուսի վրա՝ Չարլզ III թագավորի պաշտոնական դիմանկարը։ Հարրի Փոթերի երկրպագուները կկարողանան ընտրել մետաղադրամների չորս նմուշներից՝ Հարրի Փոթերի, Հոգվարթսի Էքսպրեսի, պրոֆեսոր Դամբլդորի եւ Հոգվարթս դպրոցի պատկերներով։
Թագավորական դրամահատարանի կոլեկցիոներների հետ կապերի տնօրեն Ռեբեկա Մորգանն ասել է. «Թագավորական դրամահատարանի «Հարրի Փոթերի հավաքածուն եզակի հնարավորություն է Հարրի Փոթերի կոլեկցիոներների եւ երկրպագուների համար ամբողջ աշխարհում: Դիմանկարի փոփոխությունն այս հավաքածուն դարձնում է շատ պահանջված: 70 տարի շարունակ Եղիսաբեթ II թագուհու դիմանկարը պատկերված է թագավորական դրամահատարանի կողմից թողարկված բրիտանական բոլոր պաշտոնական մետաղադրամների վրա»։

Britain's Royal Mint has released the last 50 penny coin in the Harry Potter series featuring Queen Elizabeth II, Mirror reported.
To mark the 25th anniversary of the publication of Harry Potter and the Philosopher's Stone, a new 50p coin has been released featuring the Hogwarts Express. This is the latest collector's 50 pence coin with a portrait of Her Majesty Elizabeth II on the back.
There are a total of four coins in the collection. The first two show a portrait of the late Queen and the last two show the official portrait of King Charles III. Harry Potter fans will be able to choose coins from four designs: with Harry Potter himself, the Hogwarts Express, a picture of Professor Dumbledore and Hogwarts School.
Rebecca Morgan, director of collector relations at the Royal Mint, said that the Royal Mint's Harry Potter Collection presents a unique opportunity for collectors and Harry Potter fans around the world. The portrait change makes this collection very much in demand. For 70 years, Queen Elizabeth II's portrait has been featured on all official British coins issued by the Royal Mint.