ԱՄՆ-ում 10-ամյա տղան մեղադրվում է իր մոր կանխամտածված սպանության մեջ, քանի որ վերջինս նրա համար վիրտուալ իրականության ականջակալ չի գնել։
Դատավորը հրաժարվել է իջեցնել Միլուոկիից տղայի համար նշանակված 50 000 դոլար գրավը:
Milwaukee Journal Sentinel թերթը հայտնում է, որ դատարանում իր առաջին ելույթի ժամանակ տղայի փաստաբանը պնդել է, որ գրավը 50 000 դոլարից պետք է նվազեցվի մինչեւ 100 դոլար, քանի որ նա եկամտի աղբյուր չունի: Միլուոկի շրջանի դատավոր Ջեյն Քերոլը հրաժարվել է նվազեցնել գրավի չափը եւ նաեւ սահմանափակումներ է սահմանել տղայի ուղեւորությունների համար, եթե գրավը վճարվի:
Ըստ քրեական գործի՝ տղան նախ ոստիկաններին ասել է, որ նոյեմբերի 21-ի կրակոցը դժբախտ պատահար է եղել։ Բայց ավելի ուշ նա հայտարարել է, որ կանխամտածված թիրախավորել է իր 44-ամյա մորը, նախքան նրա վրա կրակելը, քանի որ զայրացել է, որ նա շուտ է արթնացրել իրեն եւ չի գնել իր ուզածը:
Տղային մեղադրանքն առաջադրվել է ինչպես չափահասի՝ առաջին աստիճանի կանխամտածված սպանության կամ առաջին աստիճանի անզգույշ սպանության համար:
Վիսկոնսին նահանգի օրենքը պահանջում է, որ 10 տարեկան երեխաները որոշ լուրջ հանցագործությունների համար պատասխանատվության ենթարկվեն որպես չափահաս, թեեւ տղայի փաստաբանները կարող են փորձել գործը փոխանցել անչափահասների դատարանին: Տղան, որը, հարազատների խոսքով, հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ ունի, պահվում է անչափահասների գաղութում։

В США 10-летний мальчик обвиняется в преднамеренном убийстве своей матери, потому что она не купила ему гарнитуру виртуальной реальности.
Судья отказался снизить залог в размере 50 000 долларов, наложенный на мальчика из Милуоки.
Как сообщила газета Milwaukee Journal Sentinel, во время своего первого выступления в суде адвокат мальчика утверждал, что залог должен быть снижен с 50 000 до 100 долларов, поскольку у него нет источника дохода. Окружной судья округа Милуоки Джейн Кэрролл отказалась снизить сумму залога, а также наложила ограничения на поездки мальчика, если залог будет внесен.
Согласно уголовному делу, мальчик сначала сказал полиции, что стрельба 21 ноября была несчастным случаем. Но позже он заявил, что намеренно целился в свою 44-летнюю маму, прежде чем выстрелить в нее, потому что был расстроен тем, что она рано разбудила его и не купила ему то, что он хотел.
Мальчику было предъявлено обвинение как взрослому в умышленном убийстве первой степени или в убийстве по неосторожности первой степени.
Закон штата Висконсин требует, чтобы дети в возрасте 10 лет привлекались к ответственности как взрослые за определенные серьезные преступления, хотя адвокаты мальчика могут попытаться передать дело в суд по делам несовершеннолетних. Мальчик, у которого, по словам родственников, проблемы с психическим здоровьем, содержится в колонии для несовершеннолетних.