Ուկրաինայի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մշակել է տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների բոլոր արձանագրությունները: Համաձայն ԿԸՀ նախնական տվյալների՝ Տարածաշրջանների կուսակցության առաջնորդ Վիկտոր Յանուկովիչը ստացել է 35,32 տոկոս ձայն (8 մլն 686 հազար մարդ), վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոն՝ 25,05 տոկոս (6 մլն 159 հազար մարդ), հաղորդում է ՈւՆԻԱՆ-ը:
Այս կերպ, Յանուկովիչը Տիմոշենկոյից առաջ է անցել 10,27 տոկոսով:
Մյուս թեկնածուների միջեւ ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ. Սերգեյ Տիգիպկո- 13,06%, Արսենի Յացենյուկ– 6,96%, Վիկտոր Յուշչենկո — 5,45%, Պյոտր Սիմոնենկո – 3,55%, Վլադիմիր Լիտվին – 2,35%, Օլեգ Տյագնիբոկ – 1,43%, Անատոլի Գրիցենկո – 1,2%, Իննա Բոգոսլովսկա – 0,41%, Ալեքսանդր Մորոզ – 0,38%, Յուրի Կոստենկո – 0,22%, Լյուդմիլա Սուպրին – 0,19%, Վասիլի Պրոտիվսիխ – 0,16%, Ալեքսանդր Պաբատ – 0,14%, Սերգեյ Ռատուշնյակ – 0,12%, Միխայիլ Բրոդսկի – 0,06%, Օլեգ Ռյաբկո – 0,03%.
Որեւէ թեկնածուի չեն աջակցել ընտրողների 2,2 տոկոսը (542 հազար մարդ): Պաշտոնական տվյալները հայտարարվելու են հունվարի 27-ին:

Центральная избирательная комиссия Украины обработала 100% протоколов участковых избирательных комиссий. Согласно предварительным результатам ЦИК, лидер Партии регионов Виктор Янукович получил 35,32% голосов избирателей (8 млн. 686 тыс. человек), премьер-министр Украины Юлия Тимошенко – 25,05% (6 млн. 159 тыс. человек), сообщает УНИАН.
Таким образом Янукович опередил Тимошенко на 10,27%.
Следующими за этими двумя кандидатами идут: Сергей Тигипко – 13,06%, Арсений Яценюк – 6,96%, Виктор Ющенко – 5,45%, Петр Симоненко – 3,55%, Владимир Литвин – 2,35%, Олег Тягнибок – 1,43%, Анатолий Гриценко – 1,2%, Инна Богословская – 0,41%, Александр Мороз – 0,38%, Юрий Костенко – 0,22%, Людмила Суприн – 0,19%, Василий Протывских – 0,16%, Александр Пабат – 0,14%, Сергей Ратушняк – 0,12%, Михаил Бродский – 0,06%, Олег Рябконь – 0,03%.
Не поддержали ни одного из кандидатов 2,2% избирателей (более 542 тыс. человек). Официальные итоги первого тура президентских выборов на Украине будут объявлены 27 января.