Կիեւում ակտիվիստները գրոհում են Բանկովայի փողոցի շրջափակումը: «Բերկուտի» ավտոբուսներից շրջափակումը ճեղքում են բուլդոզերով: Ադմինիստրատորների պալատ անհայտ անձինք նետում են ծխանռնակներ: Այդ մասին հաղորդում են Հասատարական ՏՎ-ի ուղիղ եթերում: Անհայտ անձինք անցել են գրոհի: Թե կոնկրետ ովքեր են, պարզ չէ՝ կամ սադրիչներ, կամ Եվրամայդանի ակտիվիստներ, հաղորդում է ՈՒՆԻԱՆ-ը:
«Նախագահի նստավայրի մոտ 40 սադրիչներ են, ովքեր հատուկ նետում են քարեր ու պայթուցիկ փաթեթներ: Պորոշենկոյին քիչ էր մնում թե մեջտեղից պատռեին»,- «Ինտերֆաքս-Ուկրաինային» հայտնել է ազգային պատգամավոր Ալեքսանդր Կուժելը:
Ցերեկը Ուկրաինայի նախագահի նստավայրի մոտ ցուցարաների հետ բախումների ժամանակ ոստիկանության հինգ աշխատակից է տուժել, հաղորդում է ՆԳՆ մամուլի ծառայութունը Facebook-յան էջում, հաղորդում է «Սեվոդնյա»-ն:
Ամբոխից նետում են պայթուցիկ փաթեթներ, որին ի պատասխան ոստիկանները նետում են գազի նռնակներ ու ծխանռնակներ: Որոշ մարդիկ վատ են զգում գազից, ունեն սրտխառնոց, աչքերն արցնքակալում են:
Նախագահի նստավայրի մոտ առայժմ պայթյուններ տեղի ունենում: Ցուցարարները բերել են մեծ սալաքարեր: Նրանք նետում են դրանք ոստիկանների վրա: Շատերի դեմքերը վնասվել են:

Активисты штурмуют оцепление на улице Банковой в Киеве. Оцепления из автобусов «Беркута» расталкивают бульдозером. Во двор Администраторы неизвестные бросают дымовые шашки. Об этом сообщает в прямом эфире Общественное ТВ. Неизвестные люди пошли на штурм. Кто именно непонятно - это провокаторы, или активисты Евромайдана, передает УНИАН.
«Возле администрации президента человек 40 провокаторов, которые специально бросают камни и взрывпакеты. Порошенко чуть не разорвали», - сказала народный депутат Александра Кужель корреспонденту агентства «Интерфакс-Украина».
В ходе столкновений с митингующими под администрацией президента Украины в воскресенье днем пострадали пять сотрудников милиции, сообщает пресс-служба МВДна своей страничке в соцсети Фейсбук, передает «Сегодня».
Из толпы бросают взрывпакеты, в ответ милициябросает газовые гранаты. Кроме гранат, бросают дымовые шашки. Некоторым людям плохо от газа, их тошнит, у них слезятся глаза.
Возле АП до сих пор звучат взрывы. Митингующие стащили большие булыжники на площадь перед Администрацией президента. Они бросают их в милицию в ответ на газовые атаки. У многих людей разбиты лица