Գազայի հատվածի հյուսիսում ջրհեղեղի հետանքով տեղահանել են ավելի քան 4000 մարդու: Պաշտոնական տեղեկությունների համաձայն՝ ջրի մակարդակն այնտեղ հասնում է 2 մետրի:
Մուտքը դեպի շատ բնակելի տներ դժվարություններ է հարուցում, մարդիկ, ովքեր ներսում փակված են մնացել, դիմում են փրկարարների օգնությանը: Տեղահանվածների համար ժամանակավոր ապաստարան են ծառայում դպրոցներն ու այլ պետական հաստատություններ, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Առողջապահության նախարարության տվյալների համաձայն՝ աղետի հետեւանքով տուժել է ավելի քան 100 մարդ: Եղանակային պայմանների պատճառով ավելացել է ավտովթարների թիվը: Ափամերձ գոտում մեծ թվով բնակելի տների նյութական վնաս է հասցվել

В результате наводнений на севере сектора Газа эвакуированы более 4 тыс. человек. По официальной информации, уровень воды достигал там двух метров.
Доступ ко многим жилым домам затруднен, люди, оказавшиеся запертыми внутри, прибегают к помощи спасателей. Временными убежищами для эвакуированных служат школы и здания других государственных учреждений, передает ИТАР-ТАСС.
По сообщениям министерства здравоохранения, из-за стихии пострадали более 100 человек. Из-за непогоды значительно увеличилось количество автомобильных аварий. На прибрежной территории материальный ущерб нанесен многим жилым домам.