Յուրաքնաչյուրի քաղաքական արժեքը երեւում է ընտրությունների ժամանակ: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 20-ին, ԱԺ-ում ՍԴ նախագահի ընտրությանը վերաբերող քննարկումների ժամանակ իր ելույթում նշեց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ մամուլի քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը՝ անդրադառնալով «Ելք» խմբակցության ղեկավարի ելույթին, ըստ որի, Հայաստանում խորհրդարանական վերչջին ընտրություններով իշխանությունը գործի է դրել 10 հազար դրամ կաշառքն ու  վարչական լծակները:
«Եթե ոմանք այստեղ որոշում են, որ իրենց չեն ընտրել, կամ մեղադրում են ժողովրդին, մի 2 օր առաջ էլ նման մի գործիչ Ռուսաստանում էր բողոքում, որ իրեն չեն ընտրել, բայց ստացել է ընդամենը 5 տոկոս ձայն:
Եթե ժողովրդին մեղադրում եք 10 հազար դրամ վերցնելու մեջ, ձեզ ավելի վատ վիճակի մեջ եք դնում, նշանակում է ձեր քաղաքական արժեքն ու քաղաքական կապիտալը 10 հազար դրամից ցածր է: Այստեղ դուք մտածելու բան ունեք»,-հայտարարեց Շարմազանովը:
Սերժ Սարգսյանը ՍԴ է գործուղում Թովմասյանին, որը լինելու է այս ստահոդ պետության «հավատարիմ շունը». Փաշինյան

Политический вес каждого можно увидеть во время выборов. Об этом во время обсуждения в парламенте вопроса об избрании председателя Конституционного суда заявил 20 марта вице-спикер Национального Собрания, пресс-секретарь правящей Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов, реагируя на выступление главы фракции блока «Выход» Никола Пашиняна о том, что власти на парламентских выборах массово раздавали предвыборный подкуп в размере 10 тысяч драмов и активно применяли все доступные им административные ресурсы и рычаги.
«Если некоторые здесь находящиеся считают, что их не выбрали, или винят во всем народ, то, к примеру, один политический деятель два дня назад жаловался в России на то, что его не выбрали, однако в ходе выборов он получил лишь пять процентов голосов», - сказал Шармазанов. При этом он добавил, что если кто-то винит народ в том, что тот брал предвыборный подкуп, тем самым, ставит себя в еще более сложную ситуацию.