Միացյալ Նահանգներում ամուսինները ճանապարհորդել են իրենց 8-ամյա դստեր դիակի հետ նրա մահից 3 ամիս անց, քանի որ «ցանկացել են ավելի շատ ժամանակ անցկացնել նրա հետ», գրում է NYP-ը:
33-ամյա Մենդի Միլլերը եւ 28-ամյա Ալեքսանդր Կուրմոյարովը ձերբակալվել են Հարավային Դակոտա նահանգի Միտչել քաղաքում։ Միլլերը քննիչին ասել է, որ իրենց որդեգրած դուրստրը մահացել է սեպտեմբերի 10-ին, ինչը հակասում է Կուրմոյարովի տեսակետին: Ոստիկանությունը հայտնել է, որ երեխան մահացել է Վաշինգտոնի Էյրվեյ Հայթսում Հելոուինից անմիջապես առաջ:
Կուրմոյարովի խոստովանել է, որ աղջկա համար բժիշկներին չեն դիմել եւ մահվան մասին չեն հայտնել իշխանություններին, քանի որ ցանկացել են ավելի շատ ժամանակ անցկացնել նրա հետ եւ վախեցել են, որ ոստիկանություն հայտնելու դեպքում կարող են խնդիրներ ունենալ:
Վաշինգտոնի եւ Հարավային Դակոտայի իրավապահ մարմինները երեխայի մահվան մասին չեն տեղեկացվել, սակայն Միտչելիի ոստիկանությունը տարօրինակ պատմության մասին տեղեկացել է, երբ նրանց է զանգահարել Դեւիսոնի շրջանի դատաբժիշկն ու հայտնել, որ զույգը կապվել է իր հետ:
Սպաները ացելել են զույգի տուն, որտեղ հայտնաբերել են դագաղ, որում աղջկա մարմինն է եղել:
Միլլերին եւ Կուրմոյարովին մեղադրանք է առաջադրվել՝ երեխայի մահվան մասին իրավապահներին չտեղեկացնելու համար: Նրանք ձերբակալվել են, Դակոտայի եւ Վաշինգտոնի ոստիկանությունում հետաքննություն է ընթանում:

В США супружеская пара путешествовала с телом 8-летней дочери в трейлере U-Haul через три месяца после ее смерти, потому что «хотела проводить с ней больше времени», сообщает NYP,
33-летняя Мэнди Миллер и 28-летний Александр Курмояров были арестованы в Митчелл, штат Южная Дакота.
Миллер сообщила следователям, что ее приемная дочь умерла 10 сентября, что противоречит версии Курмоярова. По словам полицейских, ребенок умер в Эйруэй-Хайтс, штат Вашингтон, незадолго до Хэллоуина.
Курмояров признал, что они не обращались за медицинской помощью для девочки и не сообщали властям, когда она умерла, потому что он и Миллер хотели проводить с ней больше времени и боялись, что у них будут проблемы, сообщили в полиции.
Они так и не уведомили правоохранительные органы штата Вашингтон или Южной Дакоты о смерти ребенка. Вместо этого полиция Митчелла узнала о странной и мрачной ситуации, когда коронер округа Дэвисон позвонил и сказал, что пара связалась с ним.
Офицеры выследили пару до дома в Митчелле, где они обнаружили гроб с телом ребенка внутри.
Миллеру и Курмоярову были предъявлены обвинения по одному пункту обвинения в неуведомлении правоохранительных органов о смерти ребенка. Они были помещены под стражу, пока полиция Южной Дакоты и Вашингтона проводит расследование.